31 Ocak haftası vizyona giren filmler! - Page 1

Jojo Rabbit


Savaş ve dramatik komedi türünde olan film, Hitler’in ordusunda yer alan Jojo Betzler adlı bir çocuğa odaklanıyor. Annesinin evlerinde gizlice Yahudi bir kızı saklandığını öğrenen Jojo için büyük bir karmaşa başlayacaktır. Jojo, kendi kafasında Hitler’i en yakın arkadaşı ve sırdaşı olarak görmektedir. Faşizm içinde büyüyen ama kendi içinde merhametli olan Jojo Betzler’in kafa karışıklığı, nefret ettiği Yahudi kızın bir insan olduğunu anlamaya başlamasıyla duygu karmaşasına da dönüşecektir. Jojo, hayali arkadaşı Hitler ile bu ırkçı haksızlığa karşı gelmek için mücadele etmesi gerekmektedir.

31 Ocak haftası vizyona giren filmler! - Page 2

Bal Ülkesi


Filmde arıcılık ile uğraşan Hatice'nin hikayesi anlatılıyor. Hatice Muratova Balkanlar’ın sarp dağlarında terk edilmiş bir köyde annesiyle birlikte yaşıyor. Geçimini yabani arıcılıkla sağlıyor, fakat arıların payını da gözetiyor, hatta arılarla konuşuyor, onlara şarkılar söylüyor. Piyasa denen kentli canavara, birden köylerine taşınıp para kazanmak için gözünü arılarına diken aileye ve doğaya karşı büyük bir mücadele yürütmek zorunda.

31 Ocak haftası vizyona giren filmler! - Page 3

Sefiller


Victor Hugo’nun önemli eserlerinden biri olan Sefiller’de yönetmen Ladj Ly, kitabın yazıldığı Paris banliyösünde geçen 150 yılda hiçbir değişiklik olmadığını, aksine gençlerin öfkesinin giderek arttığını gözlemliyor ve filmine de bu konuyu taşıyor.


Paris banliyönlerinden Montfermeil’deki Suçla Mücadele Timi’ne yeni katılan Stéphane, yeni ekip arkadaşları Chris ve Gwada ile devriye turuna çıkar. Bir tutuklama olayı sırasında çıkan olaylar sırasında drone ile görüntülenen timde işler hızla sarpa sarar ve ekip büyük bir gerginliğin parçası hâline gelir.

31 Ocak haftası vizyona giren filmler! - Page 4

Güller Ülkesi: Damascena


Bu biyografik drama, bugünlerde Bulgaristan'ın en büyük gül yağı üreticilerinden biri olan Techo'nun hayatına odaklanıyor ve onun hayalleri ile son elli yılda Bulgaristan’daki sert siyasi ve sosyal gerçeklik arasındaki çarpışmayı anlatıyor. Techo, komünizm döneminde Gül Vadisi’nde büyür. Tutkusunun peşinde koşarak, yerel gül fabrikası için teknoloji uzmanı olur. Bundan kısa bir süre sonra, komünist rejim çöker ve Techo’nun ilk bağımsız gül yağı damıtma tesisini kurma hedefi gerçekleşebilir görünür. Bununla birlikte, uzun yıllar süren siyasi geçiş dönemi, Techo’nun hem işini, hem de yaşamını önemli ölçüde etkiler. İnanılmaz çabaları sayesinde Techo, Bulgaristan'ı dünyadaki gül yağı üretiminin liderleri arasına sokar.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.