Sinema

6 Nisan haftasında gösterime giren filmler!

Bu haftada, sinemada birbirinden ilginç filmler vizyona girdi. Bu filmler arasında "Karanlık Sır" dikkatleri üstünde topluyor.


6 Nisan haftasında birbirinden ilginç filmler gösterime girdi. Gösterime giren 7 filmin dördünün komedi türünde olduğunu vurgulamalıyız. Ancak yapımlar arasında en ilgi çekici olanı gerek senaryosu, gerekse oyuncu kadrosu ile dikkat çeken  korku-gerilim türünde yer alan "Karanlık Sır". 

Buna ek olarak gösterime giren yabancı filmlerden birinin başrollüğü usta aktör Haluk Bilginer üstleniyor. Bu da, bu haftayı bizim için daha ilginç kılıyor. Şimdi de bu filmler hakkında bazı bilgiler paylaşmak istiyoruz.

Karanlık Sır

Anneleri öldükten sonra, yetimhaneye gidip ayrılmamak için bu ölümü saklayan dört kardeşin hikayesi konu alınıyor. Ancak işler fazlasıyla sarpa sarıyor. Birlikte yaşadıkları ev şeytani bir varlığın gazabına uğramış durumda. George MacKay, Anne-Jaylor Toy ve Stranger Things'ten tanıdığımız Charlie Heaton yapımın başrollerini üstleniyor.

Fındık İşi 2

ABD- Güney Kore'de ortaklığında geliştirilen film, animasyon türünde. Parklarında mutlu mesut yaşayan Sincap Surly ve arkadaşları, belediye başkanının kampı lunaparka çevirmek istemesi karşısında harekete geçiyor. Yapımın seslendirme kadrosunda Will Arnett,  Maya Rudolph,  Bobby Cannavale,  Bobby Moynihan,  Jeff Dunham gibi tanınmış isimler yer alıyor.

Can Feda 

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin son derece tehlikeli bir bölgede yaptığı operasyonun arka planını izlediğimiz yapımda Burak Özçivit, Kerem Bürsin ve Melike İpek Yalova gibi popüler oyuncular yer alıyor. Filmin yönetmenliğini ise Çağatay Tosun üstleniyor.

Kızım ve Ben

Drama türündeki film; karısının evi terk etmesinin ardından kızının bakımını üstlenen kahraman bir özel harekat polisi olan Doruk'un hikayesini konu alıyor. Doruk zorlu görevini yerine getirmeye çalışırken, kızıyla olan bağlarını da güçlendirmek zorunda. Filmin başrolünde Cem Hünal yer alıyor.

Eyvah Karım

Komedi türündeki yapımda, karısının ardından bir gece çapkınlık isteyen bir adamın maceralarına tanık oluyoruz. Yapımda Yosi Mizrahi, Asuman Dabak ve Wilma Elles gibi oyuncular yer alıyor.

Eski Kocamız

ABD'de çekilen film başrolünde yakından tanıdığımız usta sanatçı Haluk Bilginer'i başrolde görüyoruz. Haluk Bilginer'ın canlandırdığı Nick, eski karısını basit bir telefon mesajıyla terk ediyor. Depresyona giren karısı eve döndüğünde daha da büyük bir travma ile karşılaşıyor ve Nick'in eski karısı ile birlikte yaşamak zorunda olduğunu keşfediyor.

Karımı Gördünüz mü?

Yine yerli bir komediyle karşı karşıyayız. Peker Açıkalın, Ivana Sert, Nuri Alço, Coşkun Göğen'in oluşturduğu kadroda; Bülent Pelit yönetmenliği üstleniyor. Hakkı (Peker Açıkalın) ve karısı Makbule (Ivana Sert) ilginç bir tatil köyüne yolculuk ediyorlar. Ne Makbule ortadan kayboluyor ve Hakkı dedektiflik rolünü üstleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.