8 Kasım haftası vizyona giren filmler! - Page 1

Recep İvedik 6
Film, Konya'ya gitmek isterken kendisini Kenya'da bulan Recep İvedik'in maceralarını konu alıyor. Recep İvedik'in hayatı kendisine gelen bir davet ile enteresan bir hal alır. Recep İvedik, kuru fasulye festivaline çağırılmak üzere davet alır. Daveti memnuniyetle karşılayan Recep, arkadaşı Nurullah'ı da yanına alarak Konya'ya doğru yola çıkarlar. Daha yolculuğa başlar başlamaz türlü talihsizlikler yaşayan ikili, yolculuğun sonunda kendilerini Konya yerine Kenya'da bulur. Seyahat acentesinin hatası sonucu Kenya'ya gelen Recep ve Nurullah, Türkiye'ye geri dönmenin yolunu arar. Bilmedikleri bir coğrafyada bulunan Recep ile Nurullah, kendilerini birden iki düşman yerli kabilenin arasında bulur. Recep'in başına bu süreçte birbirinden ilginç olaylar gelir, ancak Recep kendine özgü tarzı ile çözüm bulma yolunu seçmiştir bile.

8 Kasım haftası vizyona giren filmler! - Page 2

Hapşuu
Arkadaşları Meli, Vızz, Taka Tuka ile birbirinden eğlenceli maceralara atılan Hapşu'nun hikayesini konu alan filmde. Misafirleri olan Lemi Filozof'a başlarından geçenleri anlatan ekip, bu sırada eğlenmeyi de ihmal etmiyor. İFilmin, okul öncesi yaş grubuna hitap eden televizyon serisinin beyaz perde uyarlaması olduğunu belirtelim.

8 Kasım haftası vizyona giren filmler! - Page 3

Onun Adı Petrunya
Film, sadece erkeklerin katılabileceği geleneksel bir törene müdahale eden genç bir kadının hikayesini konu almaktadır. Epifani döneminde Makedonya’da takvimler Ocak ayının 19’unu gösterdiğinde görkemli bir tören düzenlenir. Bu törene katılan erkekler, rahip tarafından suya atılan haçı çıkarmak için birbirleri ile yarışır. Bulmayı başaran kişinin ise bir yıl boyunca kutsandığına, revah ve servete kavuşacağına inanılmaktadır. 31 yaşındaki tarih uzmanı Petrunija, başarısız bir iş görüşmesinden dönerken Epifani törenine denk gelir. Törene katılan genç kadın, kendisini bir anda suyun içine atılan haçı çıkarırken bulur. Haçı yakalamayı başaran Petrunija, sudan çıkınca etrafındaki erkeklerin saldırısına uğrar. Erkekler, Petrunija’nın kadın olduğu için ritüele katılmaya hakkı olmadığını, bu yüzden haçı geri vermesi gerektiğini düşünür. Ancak, Petrunija’nın haçı geri vermeme konusunda oldukça kararlıdır.

8 Kasım haftası vizyona giren filmler! - Page 4

Pavarotti
Oscar'lı yönetmen Ron Howard, dünya'nın efsane olarak nitelendirdiği opera sanatçısı Pavarotti'nin hayatını beyaz perdeye taşımıştır. Film, 1990 İtalya Dünya Kupası'nın resmi şarkısı haline gelen "Nessun Dorma"nın ardından daha geniş kitlelerce kabul gören opera sanatının, dünya üzerindeki en önemli ismi Pavarotti’nin hikayesini bir ikon haline gelmeden öncesinden alıyor ve müzikal kimliğinin ötesindeki Luciano’yu bizlere gösteriyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.