Sinema

Apple da uzay temalı dizi çekecek

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen uzay dizilerine bir yenisi de Apple sponsorluğunda Star Trek'in senaristi Ronald D. Moore tarafından çekilecek.


Uzay'a olan merakın gittikçe artığı günümüzde, Apple'dan beklenmedik bir hamle geldi. Henüz ismi belli olmayan ve uzay konusunun işleneceği bir dizi çekmek isteyen Apple, Star Trek: The Next Generation ve Battlestar Galactica gibi dizilerin senaristi Ronald D. Moore ile çekimler için anlaştı.

Henüz ismi belli olmasa da küresel uzay yarışının devam ettiği ütopik bir gelecekte işlenecek diziyi Apple doğruladı.

D. Moore'un senaristliğini yapacağı dizinin yapımında Fargo dizisinden de bilinen yapımcılar Matt Wolpert ve Ben Nedivi yer alacak.

Syfy'in çektiği bir uzay dizisiyle yarışa girecek olan Apple, bir süredir özel televizyon içerikleri üretmeye ve yayıncılığını üstlenmeye hazırlanıyordu. Daha önce de 2 orijinal seriye imza atan şirket, daha sonraları Sony TV başkanları Jamie Erlich ve Zack Van Amburg’u da işe almıştı.

Apple, geçtiğimiz yıllarda Jennifer Aniston sunduğu bir programın ve Steven Spielberg'ün Amazing Stories serisinin yapımcılığını ve yayıncılığını üstlenmişti.

Dizinin yayın tarihi ve oyuncu kadrosu gibi ayrıntılar henüz netlik kazanmış değil.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.