Sinema

Aquaman'in yıldızından Apple TV+ dizisi

Aquaman yıldızı Jason Momoa, Apple’ın Netflix rakibi servisi Apple TV+ için çekilen dizi "See"yi anlattı. Jason Momoa ve Alfre Woodard'ın başrollerde yer alacağı dizi, insanlığı öldüren bir virüs salgınından sonra hayatta kalanları ele alacak.


Hollywood yıldızlarını arkasına alan Apple, Netflix rakibi yeni servisi Apple TV+’ı tanıttı. Şirketin merkezindeki Steve Jobs Theater’da düzenlenen özel etkinlikte Apple TV+’ın yanı sıra Apple News +, Apple Card ve Apple Arcade servisleri de sahne aldı. 

Netflix’te olduğu gibi reklamsız, kullanıcı tercihine talebe dayalı, online veya offline izleme seçeneği gibi özellikleriyle gelen Apple TV+, bu yılın sonbaharında 100’den fazla ülkede kullanıma açılacak.

Dün gerçekleştirilen Apple TV+ etkinliğinde sahnede ses getiren isimlerden biri de Aquaman yıldızı Jason Momoa oldu. Platformun özel içerikleri arasındaki yeni dizisi See için Alfre Woodard ile beraber kısa bir tanıtım yapan Momoa, dizinin detaylarını paylaştı. Aquaman ve Game of Thrones’ta canlandırdığı Kahl Drogo karakteri ile dikkatleri çeken Jason Momoa bir kez daha karşımıza güçlü bir “savaşçı” rolünde.  Apple’ın “fantastik” serileri arasında yer almaya hazırlanan dizi  günümüzden uzak bir gelecekte geçiyor. Dizide, görme yetisini yitiren insanlığın , hayatta kalmak için yeni yollar aramasını konu ediniyor. Momoa’nın korkusuz savaşçı Baba Voss rolünü üstlendiği See’nin senaryosunu Peaky Blinders’ın yaratıcısı Steven Knight ile Açlık Oyunları serisinin son üç filminin yönetmen koltuğunda oturan Francis Lawrence birlikte kaleme alıyor.

Momoa diziyi şu şekilde özetliyor: “Dünyayı şu şekilde hayal etmeye çalışın: Duyabiliyor, dokunabiliyor, koklayabiliyor ve hissedebiliyorsunuz. Tüm insani deneyimlerin size açık olduğunu düşünün: Sevgi, heyecan, keşif, umutsuzluk ve ev hissi. Şimdi de tüm bunları görmeden deneyimlediğinizi hayal edin.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.