Avatar: Suyun Yolu filmi, tarihe geçecek bir başarıya daha imza attı

Sinemaseverlerin büyük ilgi gösterdiği Avatar: Suyun Yolu filmi, yeni bir rekora daha imza atarak adına yakışır bir çizgi izlemeye devam ediyor.

Avatar: Suyun Yolu filmi, tarihe geçecek bir başarıya daha imza attı

Tabiri caizse “kağıt üstünde” başarılı olmak, sinema endüstrisinde ne yazık ki her zaman bekleneni veremiyor. Ancak, ünlü yönetmen James Cameron’un Avatar: Suyun Yolu (Avatar: The Way Of Water) filmi, yaptığı gişe hasılatı ile dünya çapında başarı elde etmeyi başardı. 2009 yılında yayınlanan orijinal Avatar filminin devamı niteliğinde olan Avatar: Suyun Yolu, Titanic filmine de taş çıkartarak onu geride bıraktı.

Avatar: Suyun Yolu resmi olarak 2,244 milyar dolar değerinde gişe hasılatı yaparak, Titanic filmini geride bıraktı. 25. yılında sınırlı olarak tekrar vizyona giren Titanic’in hasılatı ise 2,243 milyar dolar oldu. Böylece Avatar: Suyun Yolu, tüm zamanların en çok hasılat yapan üçüncü filmi olmayı başardı.

Avatar: Suyun Yolu filmi, tarihe geçecek bir başarıya daha imza attı

İlginç bir detay da, üç film arasında rol almış olan tek kişinin Zoe Saldaña olduğu ortaya çıktı. Ayrıca, ilk dört filmin üçünde de James Cameron imzası bulunuyor. Her ne kadar Avatar 2, Titanic’i geride bırakmayı başarmış olsa da listenin ikinci sırasında bulunan Avengers: Endgame filminin kazancını aşması pek mümkün görünmüyor. Öte yandan, listenin birinci sırasında yine Avatar filmi yer alıyor. Avatar’ın 2,923 milyar dolarlık gişe hasılatı, adeta rakipleri karşısında yenilmez bir güç gibi duruyor.

Avatar: Suyun Yolu, küresel gişede 2 milyar doları aşan altıncı film ve bu listede Avatar, Titanic, Avengers: Infinity War, Avengers: Endgame ve Star Wars: The Force Awakens filmlerinin ardından geliyor. Bu başarı, filmin hayranlarını heyecanlandırdı ve bir sonraki filmi beklemeye sevk etti.