Sinema
Avengers : Infinity War yeni bir rekora koşuyor!

Avengers : Infinity War yeni bir rekora koşuyor!

Marvel-Disney ortaklığı uzun süredir tasarladığı kurgusal evrenin büyük bir başarıya ulaşmasına vesile oldu. Avengers : Infinity War, 2 milyar dolar barajını geçmek üzere.


Avengers, Sonsuzluk Eldiveni ve Sonsuzluk Taşları arasındaki hikaye, 10 yıldan uzun süredir ustalıkla işleniyor. Bu eylemlerin sonunda Avengers üyelerinin, Thanos ile karşılaştığı bir hikaye örgüsü karşımıza çıktı.

İşler ne kadar devam filminde değişecek olursa olsun; Avengers: Infinity War, çizgi-roman hayranlarını üzecek bir şekilde noktalandı. Konuyla ilgili daha fazla bilgi verip, filmi izlemeyen okuyucuları üzmek niyetinde değiliz. 

Filmin başrolünü Robert Downey Jr, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson, Benedict Cumberbatch, Don Cheadle, Tom Holland, Chadwick Boseman, Paul Bettany, Elizabeth Olsen, Anthony Mackie, Sebastian Stan, Danai Gurira, Letitia Wright, Dave Bautista, Zoe Saldana, Josh Brolin ve Chris Pratt gibi isimler üstleniyor.

Yapımda, zaten ilk beş dakikada aklınca evrene denge getirmeyi hedefleyen Thanos'u görüyoruz. Thanos'un amacı bilindiği gibi evrendeki yaşamın yarısını yok etmek. Doğal olarak Avengers üyeleri, bu saf kötülük karşısında birleşiyor.

Daha önce de tahmin ettiğimiz gibi yapım, 1 milyar 900 milyon dolarlık gişe hasılatı elde etti. Eğer bir mucize gerçekleşmez ise Avengers: Infinity War, 2 milyar dolarlık gişe hasılatını ve Star Wars: Force Awakens'i geride bırakacak. Yapım, büyük hayal kırıklığına neden olan Star Wars: Last Jedi'i çoktan silip süpürdü bile.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.