Tüm Türkiye Bergen’i “Acıların kadını” olarak tanıyor ve maalesef ki yaşadığı gerçekten de acı ve kahır dolu. Fantezi ve Arabesk kraliçesi olarak bilinen 80’li yılların tanınmış sahne sanatçısı olarak tanınması gerekirken hepimiz onu yüzünün bir kısmının kezzap ile yakılması sonucu acı dolu bir hayat yaşayan kadın olarak biliyoruz.

Bergen’e bu talihsiz olayı yaşatanın aslında o dönem evli olduğu Halis Serbes’in azmettirdiği biri olması döneme damga gibi vurmuştu. O günden sonra hayatı asla eskisi gibi olmayan sanatçının acı ve zorluklarla dolu hayatı henüz yeni başlıyor. Halis Serbes’ten boşandıktan sonra sahnelere geri dönen Bergen, eski eşi Halis Serbest tarafından kurşunlanarak öldürüldü.

Sanatçıdan geriye unutulmaz şarkıları ve yaşadığı şiddet kalmışken bu yaşam öyküsünü yönetmen Caner Alper ve Mehmet Binay sinema filmine aktarmaya karar verdi.

Filmde Bergen karakterini ünlü oyuncu Farah Zeynep Abdullah canlandıracak. Filmde Farah Zeynep Abdullah ile birlikte birçok ünlü isim yer alıyor. Erdal Beşikcioğlu, Tibe Saran, Nergiz Öztürk, Şebnem Sönmez kadroda yer alan isimlerden bazıları.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.