Sinema

Bir efsanenin hayatı film oluyor: Naim Süleymanoğlu!

Efsane halterci Naim Süleymanoğlu‘nun hayatı beyaz perdeye aktarılıyor. İlk tanıtım paylaşıldı.

Bir efsanenin hayatı film oluyor: Naim Süleymanoğlu!

Dünya spor tarihine adını altın harflerle yazdıran, gururumuz efsane halterci Naim Süleymanoğlu‘nun hayatı beyaz perdeye aktarılıyor. Dijital Sanatlar Yapımevi aracılığıyla Özer Fevzioğlu’nun yönetmenliğini üstlendiği filmin senaryosunu Barış Pirhasan yazdı.

Bir efsanenin hayatı film oluyor: Naim Süleymanoğlu!

Ayla ve Müslüm’ün yapımcısı Mustafa Uslu, filmin yine unutulmazlar listesinde yer alacağından emin. Filmde Süleymanoğlu’nu canlandıracak isim ise Hayat Van Eck. İlk fragmanının yayınlandığı filmin, 25 Ekim 2019’da vizyona gireceği duyuruldu ve ilk tanıtım videosu da bekleyenleri için yayınlandı.

Naim Süleymanoğlu kimdir?

Naim Süleymanoğlu, 23 Ocak 1967 tarihinde Bulgaristan’da doğdu. 9 yaşındayken haltere başlayan sporcu, 1982 Dünya Gençler Halter Şampiyonası’nda iki altın madalya kazandı. Üç Olimpiyat Şampiyonluğu, yedi Dünya Şampiyonluğu, altı Avrupa Şampiyonluğu kazandı.

Olimpiyat alanında Türkiye’ye güreş dışında ilk altın madalya kazandıran sporcudur. 1922 yılında Uluslararası Halter Basın Komisyonu Naim Süleymanoğlu’nu “Dünyanın En İyi Sporcusu” seçti.

50 yaşında karaciğer yetmezliğinden kaybettiğimiz “Yüzyılın Sporcusu” unvanına sahip milli haltercimiz Naim Süleymanoğlu’nun filmini tüm sevenleri ve gurur duyanları olarak büyük bir merakla beklenmekte. 

Yayınlanan tanıtım videosuna yukarıdaki oynatıcıdan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.