Sinema
Black Panther gişe rekorlarını alt üst etti

Black Panther en çok izlenen üçüncü film oldu

Süper kahraman filmlerinden olan ve Şubat ayında gösterime giren Black Panther filmi tüm zamanların gişe rekorunu kırma yolunda ilerliyor. Film şimdiden en fazla gişe yapan üçüncü film oldu.


Şubat ayında gösterime giren süper kahraman filmlerinden Black Panther sadece 8 haftalık gösterim süresi sonunda tam zamanların en çok gişe hasılatı elde eden filmi olmayı başardı. Gösterime girdiğinden bu yana 659 milyon dolarlık hasılat yapan film, bu rakam ile Avatar'ın 760.5 milyon dolarlık rakamından sonra gişe rekortmeni filmler listesinde üçüncü sıraya yerleşti.

2 aylık sürede rekorları alt üst eden Black Panther, aynı sürede Star Wars: The Force Awakens, 936.7 milyon ve Avatar'ın 760.5 milyon dolarlık rakamından sonra üçüncü sıraya yerleşmiş oldu. 

Ryan Coogler tarafından yazılan ve yönetilen film, derinlikli konusu, gelişmiş bir dünya atmosferi ile sıradan süper kahraman filmlerinin ötesinde bir yapım. Bu hızla devam ederse sinema tarihinin en fazla gişe getiren yapımı olmasına kesin gözüyle bakılan Black Panther ile ilgili siz de haberimize yorum ve görüş bırakabilirsiniz.

 

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.