Sinema

Black Panther, sinema eleştirmenlerinden tam puan aldı!

İzleyiciler her ne kadar nispi düşük notlar verse de; Black Panther, sinema eleştirmenlerinden tam not aldı!


Marvel-Disney ortaklığınının, en azından eleştirmenler tarafından düşük puan aldığı tek yapım 2003'de çekilen ve Ang Lee'nin yönetmenliğini üstlendiği Hulk. Bu filmin haricinde tüm MCU filmleri ortalama ve ortalama üstü puanlar elde etmeyi başardı. 

Tabii ki bu konuda ciddi tartışmalar. Dark Knight üçlemesi ve Wonder Woman hariç tutulursa hemen hemen hiçbir film, eleştirmenler tarafından beğenilmedi. Eleştirmenlerin tutumları sıkça eleştirilse ve polemiklere konu olsa da, kapsamlı bir irdeleme için gelecekteki yazılarımızı okumanızı öneririz.

Black Panther IMDB'de yaklaşık 50.000 kişi tarafından oylandı ve 7.6/10 puanına layık görüldü. Bu puanın daha da düşmesi yüksek olasılık zira söz benzer filmler, gösterime girdiği ilk günlerde ciddi puanlar elde ediyor. Yerden yere vurulan Batman V Superman: Dawn of Justice'in ilk puanları 8'in üstündeydi.

Öte yandan ciddi anlamda beğeni kazanan Thor: Ragnorak'ın puanı şu anda 8/10 seviyesinde. Bilindiği üzere film gösterimden kalktı ancak başlangıç puanları 8.8/10 düzeyindeydi.

Black Panther ise Rotten Tomatoes ve MetaCritic eleştirmenlerinin toplamının yüzde 96'sı tarafından beğenildi ve Marvel Sinematik Evreni'nin en iyi filmi olarak değerlendirildi. Bu değerlerin, biraz da Afro-Amerikan değerlerinin öne çıkması ile ilgili olduğunu düşünüyoruz.

Bazı tartışmalar olsa da yapım, üç gün içerisinde 175 milyon dolar gibi akıl almaz bir bir gişe hasılatı elde etti. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.