Borderlands filmi için ilk fragman yayınlandı

Video oyunlarından beyaz perdeye uyarlanan Borderlands filmi, kırmızı saçlarıyla dikkat çeken Cate Blanchett'ın gizemli bir rögar kapağına daldığı anlarla sinema severlerin ilgisini çekiyor. Bu ilgi çekici sahne, film hakkında merak uyandırıyor.

Borderlands filmi için ilk fragman yayınlandı

Borderlands filmi için ilk fragman yayınlandı ve beklendiği gibi az da olsa tuvalet mizahı içeriyor. Jack Black'in Claptrap karakterine sesiyle hayat verdiği bu fragman, serinin hayranlarını heyecanlandırıyor. Ayrıca, yakında vizyona girecek olan filmle ilgili iki yeni fotoğraf da ortaya çıktı. Bu fotoğraflar, Kırmızı saçlarıyla dikkat çeken ve ünlü kanun kaçağı Lilith karakterini canlandıran Akademi Ödüllü Cate Blanchett'ı gösteriyor. İlk fotoğrafta Lilith, oyun karakterine oldukça yakın bir şekilde tek başına görünüyor. İkinci fotoğrafta ise Blanchett, kadroda yer alan diğer oyuncularla birlikte bir rögar kapağına bakarken görülüyor. Bu sahne, 2003 yapımı Holes filminin sanat eserlerini hatırlatıyor.

Blanchett'a, asker Roland rolünde Kevin Hart, genç yıkım uzmanı Tiny Tina rolünde Ariana Greenblatt, Tina'nın koruması Krieg rolünde Florian Munteanu, bilim insanı Tannis rolünde Jamie Lee Curtis ve robot Claptrap'ın sesi olarak Jack Black eşlik ediyor. Filmle ilgili yapılan açıklamada, "Evrenin kaderi onların ellerinde olabilir - ama birbirleri için savaşacaklar," deniyor. Bu, 9 Ağustos'ta vizyona girmesi planlanan filmin özeti.

Borderlands uyarlamasının biraz karmaşık bir geçmişi var. Bir Borderlands filmi ilk olarak 2015'te duyurulmuştu - ancak beş yıl boyunca pek bir gelişme olmadı. 2020'de, Gearbox, Hostel filminin yönetmeni Eli Roth'un, The Last of Us ve Chernobyl çalışmalarıyla tanınan Craig Mazin'in senaryosundan uyarlanacak filmi yöneteceğini duyurdu. Film, sinemaseverler ve oyunun hayranları için "taze, etkileyici ve sinematik bir olay" vaat ediyordu.

Ana çekimlerin tamamlanmasının ardından, senaryoyu bir şekilde değiştirmek için diğer yazarlar projeye dahil edildi. Deadpool filminin yönetmeni Tim Miller'ın, Roth'un diğer projelere geçişi sonrasında yeniden çekimler başladığında yönetmenlik görevini üstlendiği doğrulandı.

Geçen yıl, Mazin'in kendisini Borderlands uyarlamasından uzaklaştırmaya çalıştığı ve gerçek adı yerine bir takma ad kullanmayı tercih ettiği bildirildi. Ancak Mazin bu raporu "yanlış" olarak nitelendirerek, "Filmde adı geçen bir yazar değilim, dolayısıyla 'Borderlands' üzerinde herhangi bir yazarlık iddiasında bulunamam, hele ki 'ortak yazım' iddiasında bulunamam. Takma ad kullanıldığına dair raporu gördüm, bu yanlış. Takma ad kullanmadım. Söz konusu ad gerçekten bir takma adsa, tek diyebileceğim... benim değil," dedi.