Bu filmler iPhone ile çekildi! - Page 1

Snow Steam Iron


 Zack Snyder, 2017 yapımı olan “Snow Steam Iron” adlı kısa filmini baştan sona iPhone ile çekti. 


Snyder, bu defa intikam duygusu ateşinden nasibini almış bir karakterin peşinden gidiyor. New York‘ta çekimleri sadece bir hafta süren filmin set ekibi de yönetmenin ailesi ve arkadaşlarından oluşuyor. Düşük bir bütçe ile çekilen yapım, 4K 60fps kayıt yapabilen iPhone X ve kamera sabitleyici gimbal DJI OSMO Mobile gibi ekipmanlardan oluşuyor.

Bu filmler iPhone ile çekildi! - Page 2

High Flying Bird


Başrollerini André Holland, Zazie Beetz ve Bill Duke'ın paylaştığı bu filmin yönetmeni yine Steven Soderbergh olmuştur. 


2019 yapımı olan filmde NBA lokavtı, temsil ettiği müthiş çaylağı oyun dışı bırakınca bir menajer, kariyerlerini kurtarmak ve basketbol liginin güç yapısını yıkmak üzere cesur bir plan yapar. Amerikan Basketbol Ligi'ndeki bir spor menajerinin yaşadığı stresli 72 saati anlattığı filminde bu kez iPhone 8 kullanmıştır.

Bu filmler iPhone ile çekildi! - Page 3

Unsane (Saplantı)


2018 yapımı olan Film, Steven Soderbergh’in tamamını akıllı telefonla çektiği psikolojik gerilim filmi olma özelliği taşıyor. Akademi Ödüllü usta yönetmen Steven Soderbergh, son dönemde iPhone ile çektiği filmlerle dikkat çeken isimlerin başında geliyor.


iPhone 7 Plus ile çekmiş olan bu film, Steven Soderbergh'in tamamını iPhone kullanarak çektiği ilk film olmuştu. Başrolünde Claire Foy’un olduğu film, kendini takip ve rahatsız eden bir kişiden kaçmaya çalışırken kendini bir akıl hastanesinde bulan ve burada da en büyük korkusuyla karşı karşıya gelen bir kadını merkezine alıyor.

Bu filmler iPhone ile çekildi! - Page 4

Searching for Sugar Man (Bir Şarkının Peşinde)


Malik Bendjelloul’un Oscar’lı belgeseli ‘Searching for Sugar Man’ de bir telefondan çıkma. Yönetmen, 2012 yılında çektiği bu film için iPhone aplikasyonu 8mm Vintage Camera kullandı. Ayrıca bu belgesel, 85. Oscar Ödül Töreni'nde En İyi Belgesel Film Ödülü'ne layık görüldü.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.