Bu hafta vizyona girecek filmler ( 28 Şubat – 05 Mart ) - Page 1

Her hafta olduğu gibi, bu hafta da gösterime giren filmleri sizler için bir araya getirdik. Bu hafta sinema severler için birçok türden birçok alternatif mevcut. Yerli ve yabancı 9 yapımın gösterime girdiği haftanın filmlerine dilerseniz özet şeklinde göz atalım.


Görünmez Adam; bilim kurgu edebiyatının özel kalemi H.G. Wells’in romanını sinemaya uyarlanmış hali. Cecilia isimli kadın, zengin ve akıllı bir bilim adamıyla evlidir. Fakat fiziksel ve duygusal şiddet içeren bu evlilikten kurtulman için Cecilia dostlarının yardımını alır ve ortadan kaybolur. Bir süre sonra Cecilia’nın kocası hayatını kaybeder ve akıl almaz servetinin büyük bir kısmını Cecilia’ya bırakır. Ama Cecilia kocasının ölümünün bir aldatmaca olduğundan şüphe eder. Bir dizi tuhaf tesadüf ölümcül bir hal alıp sevdiklerinin hayatını tehdit ettiğinde Cecilia, umutsuzca kimsenin göremediğin biri tarafından takip edildiğini çaresizce kanıtlamaya çalışırken kendi akıl sağlığı bozulmaya başlar.


Semur 2: Cinlerin Büyüsü; altın değerindeki şeyleri aramak için eski bir Rum köyüne giden bir grup arkadaşın hikayesini konu almaktadır. 25 yaşında hayatının normal akışına devam etmekte iken dedesi Greeg'den gelen bir mektup ile hayatı değişir. Dedesi Greeg, mektupta bir Rum köyünde bulunan altın değerindeki şeylerden bahseder. Mektupta yazılanların peşine düşmeye karar veren Alesia, arkadaşlarıyla birlikte Yorgalar isimli eski bir Rum köyüne gider. Ancak Yorgalar’da yaşanacaklar o ve arkadaşları için tam bir cehennem olacak ve daha da kötüsü Alesia geçmişteki karanlık gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalacaktır.


Sonsuzluk Üzerine; Senarist, bu filmde insan hayatının güzel, acımasız, görkemli ve herkesçe bilinen yanlarına sinematik bir atmosferde anlatıyor.


Kaptan Pengu ve Arkadaşları: Mandalina'nın Günlüğü; TRT Çocuk kanalında yayınlanan Su Elçileri adlı çizgi dizinin sinema uyarlamasıdır. Sera gazları ve küresel ısınma yüzünden buzulların erimesi sebebi ile kaybolan arkadaşları Putuk’u ararken türlü maceralara atılan Kaptan Pengu, Misket, Pelik ve Mandalina’nın sürükleyici hikâyesini konu almaktadır.


Kelly Çetesi'nin Gerçek Hikayesi; Film, 1800'lü yıllarda yaşamış dünyanın en ünlü kanun kaçağı Ned Kelly’nin hayat hikâyesini ve bir ülkenin vahşi geçmişini, daha önce hiç anlatılmayan kısımlarıyla gözler önüne seriyor.


Jexi; 30 yaşlarında pek çok insan gibi Phil de telefonu elinden bırakmayı başaramaz. Fakat bir gün Phil’in hayatı, yeni aldığı telefon ile tamamen değişir. Akıllı telefonun işletim sistemi Jexi, gerçekten de çok akıllıdır. Ancak biraz ağzı bozuk ve de saplantılıdır. Acınası bir insan olarak gördüğü Phil’in hayatına şaşırtıcı bir şekilde müdahale etmeye başlar.


Geçerken Uğradım; ailesi ile birlikte İstanbul'da yaşamakta ve toptan gıda işiyle uğraşmakta olan Cavit, uzun zaman önce ailesine verdiği tatil sözünü nihayet tutmak için bir fırsat oluşturur. Tatilin kilitlenmesine neden olan olaylar sizi gülmekten kırıp geçirecek.


L.O.L. Sürpriz! Beyazperdede; sevilen oyuncak bebeklerden Punk Boi, Queen Bee ve Vacay Babay'e odaklanan filmde, influencer Tahani ve Mykal-Michelle'in sinema maceralarını izleyeceğiz.


Acı Kiraz; filmin hikayesi Makedonya'da geçmektedir. Oğlunu ölümcül bir hastalıktan kurtarmak isteyen bir babanın hikayesini anlatmakta olan filmde, hayatlarının kontrolünü ellerinde tutmaya çalışan bir çok karakteri de konu almaktadır.


Merak edenler için bu hafta vizyona girecek filmlerin yönetmen ve oyuncularına da göz atalım. İşte 28 Şubat haftası vizyona girecek filmler;

Bu hafta vizyona girecek filmler ( 28 Şubat – 05 Mart ) - Page 2

Görünmez Adam


Tür: Bilim Kurgu, Gerilim, Korku
Yapımı: 2020 - ABD,  Avustralya
Yönetmen: Leigh Whannell
Oyuncular: Oliver Jackson-Cohen, Elisabeth Moss, Storm Reid

Bu hafta vizyona girecek filmler ( 28 Şubat – 05 Mart ) - Page 3

Semur 2: Cinlerin Büyüsü


Tür: Korku
Yapımı: 2020 - Türkiye
Yönetmen: Burak Çelik
Oyuncular: Furkan Karaca, Bora Altınışık, Cansel Aydos

Bu hafta vizyona girecek filmler ( 28 Şubat – 05 Mart ) - Page 4

Sonsuzluk Üzerine


Tür: Dram
Senarist: Roy Andersson
Yapımı: 2019 - İsveç ,  Almanya ,  Norveç
Yönetmen: Roy Andersson
Oyuncular: Marie Burman, Anja Broms, Bengt Bergius

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.