Eskiden film izlemek istediğimizde, satın aldığımız VCD veya DVD'ler bu anlamda bize yardımcı oluyordu. İnternetin pek de yaygın olmadığı o dönemlerden bahsediyorum. Daha sonra flash bellekler ya da harddiskler ile film arşivi yapıp, ''bende şu filmler var, sende hangi filmler var?'' şeklinde birbirimizle paylaşıyorduk. İnternetin yaygınlaşması ile bu devrin yerini çoktan online platformlar almış durumda. Biz de bu anlamda online platformlardan izleme imkanına sahip olduğunuz en iyi 20 filmi sizler için listeledik.


İşte çevrimiçi izleyebileceğiniz en iyi 20 film;

Devrim Arabaları (PUHUTV) 


Cemal Gürsel tümüyle yerli üretim bir otomobil yapılmasını emreder ve görevin TCDD işletmesine verildiği bildirilir. O gün orada bulunan 23 mühendis bu emri "Türk insanının makûs talihine karşı bir meydan okuma" olarak algılarlar. En küçük bir tereddüt ya da endişe sergilenmeksizin derhal işe başlanır. Çalışma mekanı olarak Devlet Demiryolları'nın Eskişehir'deki Cer Atölyesi seçilir. Zaman müthiş dardır. Cumhuriyet Bayramı' na kadar yalnızca 130 günü vardır ekibin. Türkiye’nin ilk yerli otomobili olacak eserin adı da konmuştur: Devrim 

Bird Box (Netflix) 


Yine bu yılın iyi yapımlarından olan Bird Box, kısa bir sürede Netflix’in en çok izlenen filmi oldu. Oscar Ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği film post-apokaliptik bir dünyayı gözler önüne seriyor. Bu tür kıyamet senaryolarından hoşlanıyorsanız, Bird Box tam olarak size göre. 

V For Vendetta - (BluTV) 


“The Matrix” serisinin yaratıcıları Wachowski Kardeşler’in hem senaryosunu yazıp, hem de yapımcılığını üstlendiği “V For Vendetta”, 2000’li yılların kült klasikleri arasındaki yerini şimdiden aldı. Geleceğin İngiltere’sinde distopik bir direniş hikayesi anlatan filmde, Natalie Portman ve Hugo Weaving başarılı performanslar verirken, filmdeki ünlü anonim maske de sinema tarihinin efsanevi simgeleri arasında yerini almıştı. 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.