Sinema

Çiftlik Bank filminin ismi belli oldu

Çiftlik Bank olayı sinemaya aktarılıyor. Filmin adı da belli oldu: Çift'lik Bank Tosun Firarda.

Çiftlik Bank filminin ismi belli oldu

Piramit sistemi ile binlerce kişiyi dolandırdıktan sonra milyonlarca TL vurgun yapıp yöneticileri ortadan kaybolan Çiftlik Bank olayı beyaz perdeye uyarlanıyor. Geçtiğimiz günlerde sinemaya aktarılacağı açıklanan filmin ismi ve oyuncuları belli oldu. Filmin ismi Çift'lik Bank Tosun Firarda olurken başrol oyuncuları ise Burak Alkaş ve Fercan Bay olarak belirlendi. Filmin çekimlerine ise temmuz ayında başlanacak.    

Çiftlik Bank olayını mizahi bir dille beyaz perdeye taşıyacak "Çift'lik Bank Tosun Firarda" filminde Burak Alkaş'ın oynayacağı "tosun" karakterinin akıl hocası rolünü ise Fercan Bay canlandıracak. Bu yıl içinde gösterime girmesi planlanan filmin görüntü yönetmenliğini Önder Güral ve Kaan Pala üstlenecek. Yapımcı ve yönetmen Koç, Çift'lik Bank Tosun Firarda filminin çekimlerine temmuz ayında başlanacağını belirterek, "Amacımız keyifli bir komedi filmi yapmak ve bu konuların ülkemizde tekrar yaşanmasını engellemek" dedi. Koç, projenin Türkiye, Kuzey Kıbrıs ve ABD'nin Miami kenti olmak üzere 3 ayağı olacağını ifade etti.

Çiftlik Bank olayında ne olmuştu

Piramit sistemi olduğu ortaya çıkan Çiftlik Bank, belli bir ücret karşılığında sanal havyan ticareti yapılan bir platform olarak kuruldu. Üyelerden para toplayıp piramit sistemi oluşturan Çiftlik Bank, geçtiğimiz aylarda 1.2 milyon TL para toplayıp bunların bir kısmını üyelerine dağıtttıktan sohra şirketin CEO'su Mehmet Aydın Uruguay'a kaçmıştı. Halen Interpol tarafından aranan bir isim olan Aydın'ın nerede olduğu tam olarak bilinmiyor.

Yorumlar
Veysel Uzma
Mağdurların kesinlikle izlemekten zevk alamayacağı bir film olacak gibi görünüyor.
Cevapla
Uğur Özçelik
Krizi fırsata dönüştürme.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.