Disney+ 7 ülkede daha kullanma sunuluyor! Peki ya Türkiye?

Netflix’in en büyük rakibi Disney+ 7 ülkede daha kullanıma sunuluyor? Peki bu ülkeler arasında Türkiye var mı? İşte bu sorunun yanıtı.

Disney+ 7 ülkede daha kullanma sunuluyor! Peki ya Türkiye?

Şu anda koronavirüs nedeniyle dünyanın büyük bir bölümü karantina altında diyebiliriz. Pek çok ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, Türkiye’de de halk zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamaya çalışıyor.

Hal böyle olunca evde vakit geçirmek için en geçerli yol dijital yayın platformlarına başvurmak oluyor. Genel itibariyle dijital yayın platformu denildiğinde akla gelen ilk isim Netflix diyebiliriz. Lakin Disney’in yayın platformu Disney+ da sağlam içerikleri sayesinde kısa sürede geniş kitlelere erişti.

Şimdiye kadar oldukça sınırlı sayıda ülkede hizmet veren Disney+ bugün itibariyle Avrupa’da 7 ülkede daha yayına başlıyor. Bu ülkeler Birleşik Krallık, İtayla, İrlanda, Almanya, İspanya, İtalya, Avusturya ve İsviçre.

Disney+ 7 ülkede daha kullanma sunuluyor! Peki ya Türkiye?

Ne yazık ki Disney+ henüz ülkemizde hizmet vermeye başlamış değil. Lakin bir sonraki açılımda listede Türkiye’nin de olması hiç sürpriz olmayacaktır.

Disney+ 7 ülkede daha kullanma sunuluyor! Peki ya Türkiye? - Resim : 1

Hali hazırda Netflix’in Türkiye’de geniş bir kullanıcı kitlesi bulunuyor. Dolayısıyla Disney Türkiye gibi bir pazarı görmezden gelmeyecektir. Zira bu büyük bir hata olabilir.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Marvel sinematik evreni ile doğrudan ilişkili olan bazı Disney+ içerikleri koronavirüs salgını nedeniyle gecikmeli olarak yayınlanacak. Henüz Disney bu gecikmenin ne kadar olacağı konusunda net bir açıklama yapmış değil.