En iyi Anthony Hopkins filmleri! - Page 1

Sir Philip Anthony Hopkins, CBE sahibi, Galli film ve televizyon oyuncusu, besteci ve ressam. 1957'de Galler Kraliyet Müzik ve Tiyatro okulundan mezun olduktan sonra Londra'da bulunan Kraliyet Tiyatro ve Sanat Akademisi'nde eğitim aldı.


2008 yılında ise Britanya Film Akademisinin verdiği en yüksek ödül olan BAFTA Akademi Bağlılık Ödülü'nü aldı. 1991 yılında Thomas Harris'in aynı adlı romanından beyaz perdeye uyarlanan, yönetmenliğini Jonathan Demme'nin yaptığı psikolojik gerilim film Kuzuların Sessizliği (The Silence of the Lambs) filminde Hannibal Lecter'ı canlandırarak kariyerinin en zirve noktasına çıktı. Filmde 16 dakikalık performansıyla En İyi Erkek Oyuncu Oscar Ödülü dahil olmak üzere onlarca ödüle layık görüldü. 16 dakika, en iyi erkek oyuncu Oscar'ını kazanan bir oyuncunun bir filmde gözüktüğü en kısa süre oldu.Ayrıca filmde başrol oynayan aktris Jodie Foster, 30 yaşına gelmeden iki Oscar kazanan nadir oyuncular arasına girdi. Film ise en iyi görüntü, yönetmen ve senaryo uyarlaması Oscar ödüllerini kazandı.


İşte en iyi Anthony Hopkins filmleri;

En iyi Anthony Hopkins filmleri! - Page 2

1. Kuzuların Sessizliği (1991)
IMDb: 8,6

En iyi Anthony Hopkins filmleri! - Page 3

2. Fil Adam (1980)
IMDb: 8,1

En iyi Anthony Hopkins filmleri! - Page 4

3. Günden Kalanlar (1993)
IMDb: 7,8

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.