Amerikalı oyuncu olan Morgan Freeman, yapımcı ve seslendirme sanatçısıdır. Freeman 2005 yılında Milyonluk Bebek filmiyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Akademi Ödülü'nü kazanmıştır. Aynı zamanda Street Smart, Bayan Daisy'nin Şoförü, Esaretin Bedeli ve Yenilmez filmleriyle Akademi adaylığı elde etmiştir.


Bu içeriğimizde Morgan Freeman'ın en iyi filmlerini sizler için bir araya getirdik.


İşte en iyi Morgan Freeman filmleri;

1- Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption)


(IMDb 9,3)


Morgan Freeman ve Tim Robbins'in başrollerini paylaştığı film, Andy ve Red isimli iki mahkumun parmaklıklar ardında kurdukları dünyanın hikayesini konu almaktadır. Andy Dufresne, genç ve başarılı bir bankerdir. Karısını ve karısının sevgilisini öldürmek suçundan yargılanan Andy ömür boyu hapis cezası alır.

Bulunduğu hapishanede dayak, işkence, tecavüz, her türlü durum yaşanmaktadır ancak Andy herşeye rağmen hayata bağlı ve iyimserdir. Bu tutumu etrafındakileri de etkiler. Andy umutlu bakış açısıyla çevresindeki tüm mahkumları, parmaklıklar arkasında bile özgür bir yaşam olabileceğine inandırır.


Bir Stephen King uyarlaması olan film, 1995 yılında, aralarında en iyi film adaylığı da olmak üzere tam 7 dalda Oscar'a aday gösterilmiştir.

2- Kara Şövalye (The Dark Knight)


(IMDb 9,0)


Kara Şövalye, Christopher Nolan'ın yönettiği bir süper kahraman filmidir. DC Comics'in kurgusal karakteri Batman'den uyarlanan 2005 tarihli Batman Başlıyor filminin devamıdır.


Film, halk için büyük bir tehdit oluşturan Joker’in ortaya çıkması ile kaosa dönen Gotham Sokakları’nın yeniden kurtarıcılığını üstlenen Batman’in hikayesini konu alıyor.

3- Yedi (Se7en)


(IMDb 8,6)


Yedi, senaryosu Andrew Kevin Walker tarafından yazılmış olan, Hristiyanlık'ın 7 ölümcül günahını işleyenleri kendi vahşi yöntemleriyle öldüren bir seri katili ve onun peşindeki iki polis dedektifinin çabalarını konu alan, Hollywood yapımı bir gerilim filmidir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.