Sinema

Flaşbellek filmi “En İyi Uluslararası Film” ödülü aldı

Kıbrıs Türkü film yönetmeni Derviş Zaim'in filmi Flaşbellek en iyi film seçildi.

Flaşbellek filmi “En İyi Uluslararası Film” ödülü aldı

Kıbrıs Türkü film yönetmeni ve yapımcısı olan Derviş Zaim'in yönettiği Flaşbellek adlı film, ABD'nin New York eyaletinde düzenlenen New York Indepedent Cinema Awards adlı Festivalden 'En İyi Uluslararası Film' ödülünü kazandı. Flaşbellek filmi daha önce de Arizona eyaletindeki 27. Sedona Film Festivali'nden 'En İyi Uluslararası Film Ödülü'nü de kazanmıştı.

Flaşbellek filmi, Suriye'den Türkiye'ye uzanan bir yolculuğun yarattığı dönüşüm hikayesini heyecan dolu bir serüven olarak anlatıyor. Filmde, Arap sinemasının ünlü oyuncularından Salah Bakri ile Ali Süleyman yer alıyor. İkiliye Husam Chadat ve Sara El Debuch eşlik ediyorlar.

Film ABD’den ödülle döndü

ABD’nin New York eyaletinde düzenlenen ‘New York Indepedent Cinema Awards’ adlı festivalde “En İyi Uluslararası Film" ödülünü kazanan film Derviş Zaim’in yönettiği Flaşbellek adlı film oldu. Daha önce Arizona eyaletinde düzenlenen Sedona Film Festivali’nde ‘En iyi Uluslararası Film’ ödülünü de alan Flaşbellek filmi Fransa'da Cinemed Montpellier Film Festivali'nde de "Genç Jüri Ödülü"ne layık görülmüştü.

Flaşbellek filmi 2022'de sinemada gösterilecek

Andreas Sinanos'un görüntü yönetmenliğini yaptığı, kurgusunu Aylin Zoi Tinel'in yazdığı, müziğini Marios Takoushis'in yaptığı Flaşbellek filmi 2019'da Gaziantep ve Konya'da çekildi.

Festival yolculuğuna ​​​​​​​Eylül sonunda Taşkent Film Festivali ile devam edeceği belirtilen filmin festival süreçlerini tamamladıktan sonra 2022'de sinema salonlarında izleyiciyle buluşacağı belirtildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.