Gelmiş geçmiş en iyi 20 Netflix Filmi! - Page 1

Kendimizi evlerimize hapsettiğimiz şu korona günlerinde, yapılacak en iyi şeylerden biri de film izlemek olsa gerek. Elbette her film türünün de ayrı bir tadı var ve film severler bu anlamda oldukça seçici. Sizler de film seçme konusunda kararsızsanız, meraklanmayın bu konuda sizlere yardımcı olacağız.


Tabiki film denildiğinde akla ilk gelen platformlardan biri de, özellikle de son dönemlerde birbirinden kaliteli birçok önemli filmin yapımına imza atmakta olan online dizi ve film izleme platformu Netflix geliyor.


Farklı türlerde, farklı dillerdeki Netflix orijinal filmleri, şirketin yapımcılığa adım attığı 2015 yılından sonra kısa sürede film festivallerinde, hatta ödül sezonunda etkili yarışçılar haline geldi. Eğer Netflix'in orijinal filmleri arasından hangisini izleyeceğinize karar veremiyorsanız ödüllü Netflix filmleriyle dolu listemiz ilginizi çekebilir! 


Netflix filmlerine yer verdiğimiz listemizde tüm zamanların en çok izlenen yapımları yer almakta. Ayrıca Netflix orijinal filmlerinden oluşan listemizi hazırlarken, film seçimlerinizde kolaylık sağlaması için, filmleri IMDb puanlarına göre sıraladık.


İşte gelmiş geçmiş en iyi 20 Netflix filmi;

Gelmiş geçmiş en iyi 20 Netflix Filmi! - Page 2

1- Roma


IMDb: 7,9
Oscarlı yönetmen Alfonso Cuarón, Meksiko'nun 1970'lerdeki siyasi kargaşa ortamında, bir evde hizmetçi olarak çalışan bir kadının canlı ve duygusal bir portresini sunuyor.

Gelmiş geçmiş en iyi 20 Netflix Filmi! - Page 3

2- Ulussuz Canavarlar (Beasts of No Nation)


IMDb: 7,8
Ailesi iç savaş yüzünden paramparça olan Batı Afrikalı bir çocuk, paralı askerler birliğine katılmak zorunda kalır. O artık bir çocuk askerdir.

Gelmiş geçmiş en iyi 20 Netflix Filmi! - Page 4

3- Rüzgâri Dizginleyen Çocuk (The Boy Who Harnessed the Wind)


IMDb: 7,5
Bir fen bilgisi kitabından esinlenen 13 yaşındaki William Kamkwamba, Malavi'deki köyünü kıtlıktan kurtarmak için bir rüzgâr türbini inşa eder. Gerçek bir hikâye.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.