Sinema

'Indiana Jones 5'in ilk 25 dakikasında gençleştirilmiş bir Harrison Ford yer alacak

Genç Harrison Ford bu yaz, yeni Industrial Light & Magic (ILM) yazılımının yardımıyla 25 dakika  boyunca sinema ekranlarını süsleyecek.

'Indiana Jones 5'in ilk 25 dakikasında gençleştirilmiş bir Harrison Ford yer alacak

LucasFilm'in Indiana Jones and the Dial of Destiny filminde genç bir Ford'un yer alacağı haberi geçen yılın sonunda gelmişti ancak Total Film'de yönetmen James Mangold ile yapılan bir röportaj, bunun filmin gösterim süresinin neredeyse beşte biri kadar süreceğini ortaya çıkardı.

Beşinci Indiana Jones filmi, Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark'ın gerçekleşmesinden yaklaşık sekiz yıl sonra, 1944'ten bir açılış sahnesiyle başlıyor. Lucasfilm başkanı ve yapımcı Kathleen Kennedy, "Umudum,  sahneler teknoloji açısından konuşulacak olsa da, izleyip sadece 'Aman Tanrım, 40 yıl önce çektikleri görüntüler bulmuşlar' dersiniz." diyor. Filmin geri kalanı, Indy'nin Nazizmin geri dönüşünü önleme görevinde olduğu 1969 yılına doğru ilerliyor.

'Indiana Jones 5'in ilk 25 dakikasında gençleştirilmiş bir Harrison Ford yer alacak

Ford'un otuzlu yaşlarına dönüş sahnelerinin uzatıldığı haberi, filmi LucasFilm ile birlikte yapan Disney'in geçen yılın sonunda bir aktörü görece kolaylıkla daha yaşlı veya daha genç gösterebilecek bir yapay zeka geliştirdiğini duyurmasından birkaç ay sonra geldi. FRAN (yüz yeniden yaşlanma ağı) olarak bilinen yapay zekanın arkasındaki araştırmacılar, bunun yalnızca kişinin bu pozlarda ve daha genç yaşta ışıklandırmada mevcut görüntüleri varsa gerçek insanlarda çalışacağını açıkladı.

Bunu başarmak için Ford'un önceki rollerinin görüntüleri Lucasfilm arşivlerinden alındı. Mangold'a göre Ford ayrıca sisteme yardımcı olmak için genç bir adamın çevikliğiyle hareket etti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.