Sinema

Justice League karşı propagandası cevap vermiş gibi!

DC-Warner Bros ortaklığının rekor bütçeli filmi, Warner Bros'un birbirinden hatalı politikaları nedeniyle yine istenen başarıyı elde edemedi.


Öncelikle DC Comics ve Marvel arasındaki filmlerin, çizgi roman dünyasındaki yapımlar gibi sürekli birbirleri ile mücadele ettiklerini vurgulamış şart. Her nasılsa en kötü Marvel filmleri (The Incredible Hulk, X-Men Origins: Wolverine) gibi filmler bile en iyi DC filmlerinden dahi yüksek puanlar alıyor.

Bunda, Warner Bros. filmlerinin yapımcılarının, eleştirmenlerle sürekli kavga halinde olmasının büyük rolü var. Üstelik Ben Affleck gibi figürler suçlu veya suçsuz yere taciz davalarıyla karşı karşıya kalıyor ve eleştirmenlerin bolca nefretiyle yüzleşmek zorunda kalıyor.

1511630998_1510838477justice-league-movie-superman-return-zack-snyder.jpg

Hiç de şaşırtıcı olmayan biçimde Rotten Tomatoes, MetaCritic gibi siteler filme layık olduğu puanları vermedi. Forbes gibi devasa dergiler de, Justice League filminin yapımcı stüdyoya 50-100 milyon dolar zarar ettireceğini savundu. Filmin zarar sınırını geride bırakması için 600 milyon dolar hasılatı geride bırakması gerekiyor. 

Bu sırada filme eleştiri getiren isimlerden biri Game of Thrones ile tanıdığımız ve Justice League ile adınını iyiden iyiye duyuran Jason Momoa. Momoa, "Birçok süper kahramanın olduğu bir filmde sahneler daha özenle seçilmeli. Filmde Atlantis’de geçen bölüm gerçekten uzun bir sahneydi. Filmin adı Justice League, Aquaman değil ama bu daha dikkatli davranmamayı gerektirmez" ifadelerini kullandı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.