Marvel bombayı patlattı! İşte gelecek tüm filmler!

Marvel'ın yeni yayınladığı fragmanda gelecek Marvel filmlerinin hepsinin tarihi verildi. Heyecanı doruğa çıkaran fragmanda ayrıca ilk kez Eternals filminden kareler yayınlanmış oldu.

Marvel bombayı patlattı! İşte gelecek tüm filmler!

Pandemi sürecinde birçoğumuz çok sevdiğimiz sinemalardan uzaklaşmak zorunda kaldık. Aramızda sinemaların müdavimleri arasında yer alan Marvel hayranları da hiç azımsanmayacak derecede fazla.

Marvel filmlerinin sinema sektörü için yeri ayrıdır çünkü sadece Marvel Cinematic Universe (MCU) dahilinde bile 2008'de Iron Man'den başlayıp 2019'daki Spider-Man Far From Home'a kadar tam 23 tane film çekildi.

Marvel karakterlerinden oluşan fakat MCU içerisinde yer almayan Spider-Man, X-Men, Fantastic Four, Deadpool gibi serileri sayarsak bu sayı çok daha yukarılara tırmanmakta. Bu arada bu serilerin tamamının hakları da Disney tarafından alındı ve gelecekteki tüm filmleri Marvel Cinematic Universe içerisinde olacak.

Marvel bombayı patlattı! İşte gelecek tüm filmler! - Resim : 1

Birçoğumuzun sinemada izlediği son Marvel filmi büyük ihtimalle Avengers: Endgame'dir. Tüm hatalarına rağmen muhteşem görselleri ve heyecanı doruğa çıkarması ile Marvel hayranlarına istediği her şeyi vermiş olan Endgame ile beraber önemli karakterlerden bazılarını da kaybettik ve Marvel Cinematic Universe için bir çağ kapanmış, yeni bir çağ açılmış oldu.

Yeni çağın ilk filmi olan Spider-Man: Far From Home'u da sinemada izleme şansı bulduk fakat sonrasında patlayan pandemi 2020'de yayınlanması planlanan tüm Marvel filmlerini de elimizden almış oldu.

Eternals'den ilk kareler

Şimdi Marvel yeni yayınladığı fragman ile beraber eski filmlerine birer selam çakarken yeni filmlerinin tarihlerini de bizimle paylaştı. Fragmana göre yazdan itibaren neredeyse her iki ayda bir Marvel filmi yayınlanacak.

Kısacası Marvel filmlerine doyacağız. Ayrıca fragmanda ilk kez Eternals'dan sahneler görüyoruz. Sözü daha fazla uzatmadan sizi Box Office Türkiye kanalının Türkçe altyazı ile zenginleştirdiği muhteşem fragman ile baş başa bırakalım:

Fragmanda duyurulan Marvel filmleri ve yayın tarihleri

-Temmuz 2021: Black Widow
-Eylül 2021: Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
-Kasım 2021: Eternals
-Aralık 2021: Spider-Man: No Way Home
-Mart 2022: Doctor Strange in the Multiverse of Madness
-Mayıs 2022: Thor: Love and Thunder
-Temmuz 2022: Black Panther: Wakanda Forever
-Kasım 2022: The Marvels
-Şubat 2023: Ant-Man and The Wasp: Quantumania
-Nisan 2023: Guardians of the Galaxy Vol. 3
-Tarih duyurulmadı: Fantastic Four