Sinema

Mutlaka izlemeniz gereken en iyi 10 bilim kurgu filmi!

Sinema tutkunlarının mutlaka izlemesi gereken en iyi 10 bilim kurgu filmi Tuzla Belediye Başkanı Dr Şadi Yazıcı tarafından bir araya getirildi. Bu filmleri mutlaka izlemelisiniz.

Mutlaka izlemeniz gereken en iyi 10 bilim kurgu filmi!

Bilim kurgu türü uzun yıllardır kitap alanında karşımıza çıksa da bu filmlerin mevcut teknolojilerden dolayı sinemaya uygulanması 1930'larda başladı. Bu tür sinema sektöründe 1950'lere kadar düşük bütçeli B filmleri olarak faaliyet gösterdi.

Sinema sektöründe bir dönüm noktası ise 1968 yılında vizyona giren Stanley Kubrick'in 2001: Bir Uzay Destanı (1968) filminden sonra yaşandı.

1970'lerin sonlarında, özel efektlerle (sci-fi) doldurulan yüksek bütçeli bilimkurgu filmleri yükselişe geçti. 1977 yılında çekilen Star Wars yani Yıldız Savaşları ve Üçüncü Türden Yakınlaşmalar, E.T. (1982) ve Siyah Giyen Adamlar (1997) gibi yapımlar bu konuya olan ilgiyi arttırmıştı.

Son yıllarda sinema sektörünün teknoloji ile harmanlaması ile bilim kurgu filmlerini iyice sükse yaptı. Ancak Sci-fi ile üretilen her bilim kurgu filmi başarılı olamıyor. YouTube'da tavsiye ve önerilerini paylaşan Tuzla Belediye Başkanı Dr Şadi Yazıcı da bu konuya parmak bastı.

Dr Şadi Yazıcı; YouTube kanalı üzerinden yayınladığı en iyi 10 bilim kurgu filmi içeriği ile bu alana ilgi duyan sinemaseverlerin mutlaka izlemesi gereken filmleri bir araya getirdi. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmayalım Dr Şadi Yazıcı'nın listelemiş olduğu filmler ile sizleri baş başa bırakalım.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.