Neslican Tay'ın hayatını anlatan film için ilk fragman yayınlandı

Hastalığıyla verdiği mücadele ile Türkiye gündeminde uzun süre kalan Neslican Tay'ın hayatını anlatan filme fragman geldi.

Neslican Tay'ın hayatını anlatan film için ilk fragman yayınlandı

Neslican Tay'ın hayatı film oluyor. "Demir Kadın: Neslican" ismiyle yayınlanacak olan film Neslican'ın hayatını ve hastalığıyla olan mücadelesini anlatacak. Film için ilk fragman geldi. Fragmanda, Neslican'ın TEDx konuşmasına çıktığı sahneler yer alıyor.

 

Kanser hastalığı ile boğuşan Neslican, verdiği mücadele ile Türkiye gündemine oturmuştu. Neslican'ın hayatına odaklanan film ailesinin onayı ile çekimlere başlandı. 

Neslican Tay'ın hayatını anlatan filme fragman geldi

Neslican rolüyle karşımıza çıkacak olan Naz Çağla Irmak, rol için saçlarını kazıttı. Kanser hastalığına dördüncü kez yakalanan ve her seferinde umutla mücadele eden Neslican Tay 15 Eylül 2019'da hayatını kaybetmişti. Neslican'ın hayatına odaklanan film 7 Ocak 2022'de vizyona girecek. Filmin senaryosu Nalan Merter Savaş tarafından yazılırken yönetmenliğini Özgür Bakar yapacak. 

Kanser tanısı ile zorluklarla mücadele eden Neslican'ın hayatını anlatan film bu süreçteki mücadelesini ve umut dolu yolcuğunu anlatacak. Neslican, hayatını kaybetmeden önce Bahçeşehir Üniversitesi’nde psikoloji eğitimi görüyordu. Hastalığı yüzünden eğitimine de ara vermişti. Kanserle mücadelesi sırasında diğer hastalara da verdiği moral ve destek ile tanınan Neslican, sağlık durumu kötüleşince 15 Eylül 2019’da İstanbul'daki özel hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Ancak dördüncü kez savaştığı kanser hastalığına yenildi. Yine de akıllarda her zaman umudun ve desteğin temsilcisi olarak kaldı diyebiliriz.