Sinema

Netflix Türkiye fiyatlarına zam geliyor

Beklenen oldu ve kısa süre önce yurtdışı fiyatlarını artıran dijital video platformu Netlfix, Türkiye'de de zam yapacak gibi görünüyor.


Dünyanın en popüler dijital video platformlarından olan Netflix, Türkiye pazarında da faaliyet gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde merkezinin bulunduğu ABD'deki fiyatlarında artışa giden platform, şimdi de benzer bir adımı Türkiye pazarında yapacak gibi görünüyor.

Netflix Türkiye fiyatlarına zam geliyor

Zam konusu biraz kafa karıştırıyor. Zira Netflix'e Chorome üzerinden girdiğimizde halen kullanıma olan fiyatlar karşımıza çıkıyor. Yani Basic paket için 15.99, Standart paket için 27.99 ve Premium paket için de 39,99 TL fiyat bilgisi görülüyor.

Ancak bazı tarayıcılarda fiyatlar sırasıyla 16.99, 32.99 ve 49.99 TL olarak görüntüleniyor. Eğer rakamlar doğruysa giriş paketinde 1 TL'lik bir artış olurken, orta pakette 5 TL'lik bir artış yapılmış gibi görünüyor. En büyük zam ise Premium pakette gerçekleşmiş. 39,99 TL olan bu paketin yeni fiyatı 49.99 TL olmuş. Bu artış neredeyse yüzde 25'e yakın zam anlamına geliyor.

Bu durumun geçici mi yoksa her tarayıcıya yansımamış bir fiyat artışı olup olmadığı şimdilik bilinmiyor. Konuyla ilgili olarak Netflix Türkiye'den bir açıklama gelmediğini de belirtelim. Bu tarz bir açıklama geldiğinde bunu da sizlere aktaracağımız konusunda söz verebiliriz.

Güncelleme!

Konu hakkında Netflix Türkiye sonunda bir açıklama yaptı. Netflix;

“Üyelerimizin Netflix'e verdiği değeri daha iyi anlamak için dönem dönem farklı fiyat politikaları test ediyoruz. Bu testler herkese açık değil. Ayrıca testlerde görülen fiyatları hiçbir zaman uygulamaya koymayabiliriz. Amacımız, Netflix üyelik ücreti politikasının doğrulundan emin olmak.” açıklamasında bulundu.

Yorumlar
Tipitip
Bu tarz hareketi ulkemizde iyi uyguluyorlar : "nabız yokla ,ses yoksa gecir langırt "...eee yabancilar iyi öğrenmiş...
Cevapla
Misafir
Yapacaklar yersen tepki yoksa yapistir ;)
Cevapla
Seyhan
Eğer Netflix bu fiyatlardan zam yaparsa, o gün üyeliğimi sonlandırırım.
Cevapla
Erkal
Türkiyede zam yapıldıktan sonra amerikan firması yada başka bir yabancı firmanın yapması önemli değildir
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.