Netflix'de izlemelik en iyi film tavsiyeleri! - Page 1

To All the Boys I’ve Loved Before


Janny Han tarafından yazılan romandan uyarlama bir filmdir. Üç serilik kitabın ilk kitabı olan Sevdiğim Tüm Erkeklere, Türkiye’de Pegasus Yayınları tarafından basılmış, 2018 yılında Netflix tarafından filme çekilmiştir. Filmin konusuna değinecek olursak;


Lara Jean adındaki baş kahramanımız aşkı yaşayanlardan değil de yazanlardan. Şöyle ki; kendisi bu yaşına kadar aşık olduğu tüm erkeklere, onlara hiçbir zaman söyleyemeyeceği duygularını içeren bir mektup yazar. Lara Jean, kimse ulaşmasın diye bu mektupları saklar fakat bir gün bu mektuplar beklenmedik şekilde sahiplerine ulaşır. Hem de aynı anda! Bundan sonra Lara Jean’in aşk hayatında karmaşıklıklar başlar.


Jenny Han’in aynı isimli romanından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Susan Johnson oturuyor. Lara Jean Covey karakterini Lana Condor’ın canlandırdığı filmin oyuncu kadrosunda ayrıca John Corbett, Noah Centineo, Janel Parrish, Israel Broussard, Andrew Bachelor gibi isimler yer alıyor. Filmin senaryosu ise Sofia Alvarez tarafından kaleme alınıyor.

Netflix'de izlemelik en iyi film tavsiyeleri! - Page 2

The Ballad of Buster Scruggs


The Ballad of Buster Scruggs, farklı hikayeleri barından bir antoloji filmi. Bu yılın 2 Oscar adaylığı kazanan film, izleyenlerin keyif aldığı bir seri olarak görülüyor.


Yönetmen koltuğunda Joel & Ethan Coennam-ı diğer Coen Kardeşlerin oturduğu filmin kadrosunda James Franco, Liam Neeson, David Krumholtz, Brendan Gleeson, Zoe Kazan, Stephen Root gibi isimler yer alıyor.

Netflix'de izlemelik en iyi film tavsiyeleri! - Page 3

Annihilation


Netflix’in bilimkurgu türündeki filmi Annihilation, gerçekleşen olaylardan ötürü karantinaya alınan ve bu bölgeye gönderilen görevlilerin yaşadığı sıra dışı olaylara odaklanıyor. Filmi daha detaylı olarak anlatacak olursak;


Gerçekleşen anormal faaliyetlerden dolayı hükümet tarafından gizlice karantinaya alınan gizemli “Area X” bölgesi, onyıllardır kıtanın geri kalanından ayrıdır. Doğa, insan uygarlığının son izlerini de bölgeden silmiş durumdadır. İlk keşif gezisi, bozulmamış, cennet gibi bir doğanın süregeldiğini rapor etmektedir. Bölgeye giden 2. keşif grubu toplu intiharla, 3. keşif grubu dost ateşiyle, en sonuncu olan 11. keşif grubu ise kendilerinin bir gölgesi olarak geri dönmüş ve kısa süre sonra kanserden ölmüştür. 12. keşif grubunu oluşturan bir biyolog, bir antropolog, bir psikolog ve bir araştırmacı, kendilerini nelerin beklediğini bilmeden bölgeye giriş yapar. Görevleri araziyi haritalamak, örnek toplamak ve bütün gözlemlerini raporlamaktır. Akıl almayacak topografik anomalilere ve yeni yaşam biçimlerine şahit olan ekibin birbirlerinden sakladıkları sırların ortaya çıkması ise her şeyi değiştirecektir.


Başroldekiler: Natalie Portman,Jennifer Jason Leigh,Gina Rodriguez

Netflix'de izlemelik en iyi film tavsiyeleri! - Page 4

Roma


Netflix’in en iyi yapımı olarak lanse edilen Roma filmi ünlü yönetmen Alfonso Cuaron’un imzasını taşıyor. 2019 Oscar adayları arasında oldukça iddialı bir konumda olan film, Meksika’lı bir hizmetçi olan Cleo’nun hayat hikayesine odaklanıyor. Bu hayat hikayesinin yanı sıra Meksika’nın 1970’lerdeki toplumsal durumlarını da gözler önüne seren film kesinlikle izlemeniz gereken Netflix yapımlarından biri.


Başroldekiler: Yalitza Aparicio,Marina de Tavira

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.