Netflix'e eklenecek en yeni  yapımlar (1 - 6 Mart) - Page 1

1997 yılında Reed Hastings ve yazılım yöneticisi Marc Randolph, İnternet üzerinden film kiralama hizmeti sunmak için birlikte Netflix'i kurdular. 1998 yılında Netflix ilk DVD kiralama ve satış sitesi netflix.com'u kullanıma sundu. Şirket 1999 yılında düşük tek bir aylık fiyatla sınırsız DVD kiralama olanağı sağlayan bir abonelik hizmeti başlattı.


2000 yılında Netflix, kişiselleştirilmiş film önerileri sistemini kullanmaya başladı. Bu sistem, Netflix üyelerinin puanlamalarını kullanıyordu. 2002 yılında şirket ilk defa halka açıldı. 2005 yılında Netflix üyelerinin sayısı 4,2 milyona yükseldi.


2007 yılında Netflix, üyelerin televizyon dizilerini ve filmlerini anında kişisel bilgisayarlarında izlemelerini sağlayan yayın özelliğini kullanıma sundu.


2008 ve 2009 yıllarında şirket oyun konsolları, Blu-ray disk çalarlar ve TV alıcı kutularında yayın yapmak için tüketici elektroniği şirketleriyle ortaklık kurdu.


2010 yılında izlenme oranı ve kullanıcı sayısını artırmak isteyen Netflix; Apple iPad, iPhone ve iPod Touch, Nintendo Wii ve internet bağlantılı diğer cihazlarda kullanıma sunuldu.


2012yılında ilk Primetime Emmy Mühendislik Ödülü'nü kazanan Netflix; Birleşik Krallık, İrlanda ve Kuzey Ülkeleri dahil olmak üzere Avrupa'da kullanıma sunuldu. 2014 yılında Netflix Avrupa'da Avusturya, Belçika, Fransa, Almanya, Lüksemburg ve İsviçre’de faaliyete geçti ve tüm dünyada 50 milyon üyeye ulaşmayı başardı.


2016 yılında Netflix 130 ülkede faaliyete geçerek global eğlence hizmetini dünya genelinde toplam 190 ülkeye sunmaya başladı ve tüm dünyada büyük ilgi gören ve ödüller kazanan bir fenomen haline gelen Stranger Things'i yayınladı.


2017 yılında 100 milyon üyeye ulaşan Netflix, Beyaz Kasklılar ile En İyi Kısa Belgesel Dalında ilk Oscar'ını kazandı. 2018 yılında şirket, İkarus ile En İyi Belgesel Film Oscar'ını kazanmayı başarırken aynı yıl Primetime ve Yaratıcı Emmy Ödüllerinde 112 adaylıkla en çok aday gösterilen yayıncı oldu.


Şuanda dünya genelinde en çok üyeye sahip film, dizi ve belgesel alanlarında yayıncı platformların arasında ilk sırada yer alan Netflix özellikle yayınladığı orijinal içerikler ile kullanıcıların kısa sürede beğenisini kazanmayı başardı.


Her ay birbirinden güzel içerikleri kullanıcılarına sunan Netflix’in Mart ayının ilk haftasında yayınlayacağı içerikler;

Netflix'e eklenecek en yeni  yapımlar (1 - 6 Mart) - Page 2

Mask - 1 Mart

Netflix'e eklenecek en yeni  yapımlar (1 - 6 Mart) - Page 3

Rush - 1 Mart

Netflix'e eklenecek en yeni  yapımlar (1 - 6 Mart) - Page 4

Rush Hour - 1 Mart

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.