Netflix'te seyredebileceğiniz en iyi 13 korku ve gerilim filmi - Page 1

Korku ve gerilim filmleri, adından da anlaşılabileceği gibi seyirciye korku ile keyif vermeyi amaçlar. Kötü bir şey olacağını bilerek izlesek dahi korku hissimiz azalmaz. Netflix'de izleyebileceğiniz ve tüylerinizi diken diken eden sahnelere tanık olacağınız en iyi 13 korku filmini sizler için derledik.

Netflix'te seyredebileceğiniz en iyi 13 korku ve gerilim filmi - Page 2

Bird Box (2018)

Josh Malerman'ın 2014'de yayımlanan aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan “Bird Box”, Netflix'in açıklamasına göre sadece ilk haftasında 40 milyon kere seyredilmişti. Film, insanların peş peşe intihar ettiği bir dünyada geçiyor. Bebek bekleyen Malorie (Sandra Bullock),Avrupa'daki intihar salgınını televizyondaki haber bültenlerinden izlerken sorunun kendisine çok uzak olduğunu düşünüyor. Ama intilarlar kısa süre içinde onun yaşadığı şehre de sıçrıyor. Malorie, intihar edenlerin “bir şey” gördüğünü ve kontrollerini tümüyle kaybettiklerini fark edince, olayların “görmekle ilgisi”ni keşfeden birkaç insanla birlikte yol üzerinde gördüğü ilk eve sığınıyor...

Netflix'te seyredebileceğiniz en iyi 13 korku ve gerilim filmi - Page 3

“Birdbox”, iki ayrı zamanda geçen bir film... Malorie'nin sığındığı evde yaşadıklarıyla kıyametten 5 yıl sonra iki çocukla birlikte yaptığı tehlikeli nehir yolculuğunu paralel olarak anlatıyor.

Netflix'te seyredebileceğiniz en iyi 13 korku ve gerilim filmi - Page 4

Yönetmen Susanne Bier, gerilim duygusunu hiç kaybetmeyen bir filme imza atıyor. Görünmez yaratıkların varlığını hissettiren sahnelerle öne çıkan film, bilimkurgu ve gerilimin yanı sıra korku unsurları da içeriyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.