Sinema

Rogue One: A Star Wars Story'nin sonu çok farklı olabilirdi!

Senarist Chris Weitz, Rogue One: A Star Wars Story hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Rogue One: A Star Wars Story'nin sonu çok farklı olabilirdi!

Star Wars serisinin spin-off projesi olarak izleyicilerle buluşan Rogue One: A Star Wars Story filmiyle ilgili yeni bir bilgi ortaya çıktı. Söylenilenlere göre, film aslında mutlu sonla bitiyordu. Ancak bu son uygun görülmeyip değiştirildi. Konu hakkında konuşan isim ise Rogue One: A Star Wars Story'nin senaryosunu kaleme alan Chris Weitz oldu. 

Rogue One: A Star Wars Story'nin sonu çok farklı olabilirdi!

Gary Whitta'nin yazdığı senaryoyu alıp değiştiren senarist Chris Weitz, Rogue One: A Star Wars Story hakkında açıklama yaptı. Cult Popture ile yaptığı poscast sırasında açıklama yapan Weitz'in söylediğine göre filmin orijinal sonu aslında bu kadar mutsuz değildi. Filmin sonunda kahramanlarımızın Death Star tarafından yok edildiğini izlemiştik.

Weitz bu konuda "Benim senaryo versiyonumdan önce herkes ölmüyordu. Film bir düğün ile bitiyordu. Bence böyle olmasının nedeni Disney'in bu kadar fazla karakterin ölmesine izin vermemiş olmasıydı." sözlerini ifade etti ve sonunu neden değiştirdiğini şu şekilde açıkladı: "Çünkü onlardan bir daha kimse bahsetmiyor ve onları kimse görmüyor. Ayrıca bunun bir diğer nedeni, tüm temanın fedakarlıkla ilgili olması ve karakterlerin kendilerini feda etmelerinin daha uygun olmasıydı."

Senarist Chris Weitz söylerine şu şekilde devam etti: "Filmin ikinci yarısının başlangıcını ve filmin ikinci kısmın sonunun yer değiştirdiğini hayal ederseniz bu görüntü yapısal olarak filmin nasıl değiştirildiğini anlatmada yanlış bir yol olmaz. Orijinal senaryoda yer alan ve çekilen birçok ölüm farklı lokasyonlara yerleştirildi. Nedeninden emin değilim, ama mesela K-22 farklı bir yerde ölmüştü."

Rogue One: A Star Wars Story, "ara dönem filmlerinden ilki" olarak lanse edilmiş ve bir grup beklenmedik kahramanın, imkansız görünen Ölüm Yıldızı planlarını çalma görevi için bir araya gelme hikayesini beyaz perdeye taşımıştı. Film, Death Star'ın planlarını çalmak için bir araya gelen bir ekibin mücadelesini merkezine alıyordu ve 1977 tarihli Yıldız Savaşları: Bölüm IV'ten öncesini anlatarak geçmişe ışık tutuyordu.

Oyuncu kadrosunda ise Felicity Jones, Diego Luna, Alan Tudyk, Riz Ahmed gibi isimler yer alıyordu. Ayrıca yönetmen koltuğuna Gareth Edwards'ın oturduğu Rogue One: A Star Wars Story, 2016 yılında izleyicileriyle buluşmuştu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.