Sinema

Sony yeni Spider-Man filmi için harekete geçti

Geçtiğimiz yıl Sony ve Marvel arasındaki iplerinde gerilmesine neden olan Spider-Man birkez daha beyaz perdede boy göstermeye hazırlanıyor.

Sony yeni Spider-Man filmi için harekete geçti

Bilindiği üzere Marvel’ın popüler süper kahramanlarından biri olan Spider-Man’in film hakları Sony Pictures’ın elinde. Hal böyle olunca, bu karakterin Marvel sinematik evrenine dahil edilme süreci hayli sancılı geçmişti. Sonuç olarak Sony ve Disney anlaşmış ve biz de Spider-Man’i Marvel sinematik evreninde görme şansına erişmiştik.

Sony yeni Spider-Man filmi için harekete geçti

Fakat Spider-Man Far From Home filmiden sonra Sony ve Disney arasındaki ipler gerilmişti. Disney anlaşma şartlarının ağır olduğunu söyleyerek fesih yoluna gitmiş, Sony ise şartların değişmeyeceğini belirtmişti.

İki taraf arasında geçen sancılı sürecin ardından anlaşma sağlanmış ve Sony, Spider-Man’in hem Marvel, hem de kendi sinematik evreninde boy göstereceğini açıklamıştı.

Nitekim Spider-Man’in Sony’nin oluşturmaya çalıştığı sinematik evrende ne zaman boy göstereceği büyük merak konusuydu. Geçtiğimiz gün Sony’den beklenen açıklama geldi.

Sony Pictures’tan yapılan açıklamada 2021 yılında yeni bir Marvel filminin vizyona gireceği duyuruldu.

Bu duyurunun ardından akla gelen ilk isim de haliyle Spider-Man oldu. Elbette Sony’nin büyük ilgi gören Venom’un devamını çekme ihtimali de hayli yüksek. Fakat hangi film vizyona girerse girsin Peter Parker bu filmlere bir şekilde dahil olacaktır. Elbette yine de bekleyip göreceğiz. Çünkü Disney’in de 2021 ya da 2022 yılında yeni bir Spider-Man filmi yayınlamak istediği biliniyordu.

Yorumlar
💠Gakko💠
Sony ve Disney anlamışlardı diye eleştirmeyen kalmamıştı zamanında..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.