Star Wars, Jon Favreau'nun The Mandalorian ve Grogu filmi 2024'te çekilecek

Sinema dünyası, Star Wars evreninden gelen yeni bir hikayenin müjdesiyle çalkalanıyor. Ünlü yönetmen Jon Favreau tarafından yönetilecek olan The Mandalorian ve Grogu filmi, 2024'te hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Star Wars, Jon Favreau'nun The Mandalorian ve Grogu filmi 2024'te çekilecek

Bu yeni yapım, Mandalorian serisinin büyüleyici evrenini daha da genişletecek ve Grogu'nun hikayesine yeni bir boyut kazandıracak. Star Wars hayranları için heyecan verici bu gelişme, serinin genişleyen evrenine dair beklentileri artırıyor.

Star Wars hayranları, hazır olun. Galaksinin en sevilen karakterlerinden ikisi olan Mandalorian (Din Djarin) ve küçük yeşil oğlu Grogu'nun (eski adıyla Bebek Yoda) gelecek maceralarına dair bir süredir sessizlik hakimdi. Geçen yıl, Mandalorian'ın 3. Sezonu Moff Gideon'u nihayet yendikten sonra Nevarro'da rahat bir yaşam sürerken kapanış yapmıştı. Ancak Jon Favreau'nun 4. Sezonu yazdığını belirtmesine rağmen, bir sonraki seri resmi olarak hiç duyurulmadı.

Şimdi nedenini biliyoruz. Mandalorian ve Grogu'nun sonraki macerası, Mandalorian serisinin bir başka sezonu değil, sinema filmi olarak karşımıza çıkacak. Filmin adı, "The Mandalorian & Grogu" olacak ve Jon Favreau tarafından yönetilecek – ayrıca Dave Filoni ve Kathleen Kennedy ile birlikte yapımcılığını üstlenecek. Dahası, film 2024'te çekilecek ve büyük ihtimalle 2019'daki "The Rise Of Skywalker"dan bu yana ilk büyük ekran Star Wars yayını olacak.

İlginç bir şekilde, bu film geçen yıl Star Wars Kutlaması'nda duyurulan üç filmden biri değil ve Dave Filoni'nin o sahnede onaylanan filminden ayrı bir yapım gibi görünüyor. Filoni'nin filmi, Mandalorian, Boba Fett'in Kitabı, Ahsoka ve yakında çıkacak Skeleton Crew gibi Yeni Cumhuriyet dönemini bir araya getirmesi beklenirken, bu film Mando ve Bebek Yoda ile Thrawn'la büyük karşılaşmaya giden yolda başka bir macera gibi duruyor. Favreau'nun film duyurusuna ek olarak? Filoni resmen Ahsoka'nın 2. Sezonunu geliştiriyor.

Şimdilik "The Mandalorian & Grogu" hakkında fazla bir şey bilinmiyor. Favreau bir açıklamasında, "George Lucas'ın yarattığı zengin dünyada hikayeler anlatmayı çok sevdim," dedi. "Mandalorian ve çırağı Grogu'yu büyük ekrana getirme fikri son derece heyecan verici." Kathleen Kennedy ise şunları ekledi: "Jon Favreau ve Dave Filoni, Star Wars'a iki yeni ve sevilen karakter kazandırdı ve bu yeni hikaye büyük ekrana mükemmel bir uyum sağlayacak."

"The Mandalorian & Grogu"nun sinemalarda ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor – ancak Aralık 2025'te daha önce bir Star Wars yayını için ayrılmış bir zaman dilimini doldurabilir. Şimdilik bildiğimiz tek şey şu: eski bir ödül avcısı ve evlatlık oğlunun hikayesinin nasıl devam ettiğini merak ediyorsanız, bu yol gösterici olacak.