Sinema

Star Wars: The Last Jedi beklentileri karşılayamadı!

Son Star Wars filmi, kurgusal evrenin tutkunları tarafından yerden yere vuruldu!


Star Wars serisinin her yeni filminin 1 milyar dolar gişe hasılatını kolayca geçebileceğini söyleyebiliriz. Ne var ki Star Wars: Last Jedi, The Force Awakens'in epey gerisinde kaldı. Öncüsü 2 milyar dolar gişe hasılatı elde ederken, The Last Jedi 1.2 milyar dolara zorlukla ulaşabildi. Gerçi bu rakam da muazzam ama öncü filmin gölgesinde kalıyor.

Daisy Ridley, Mark Hamill, kısa süre önce vefat eden Carrie Fisher, Donmhall Greson, Adam Driver, Benicio Del Toro ve Oscar Isaac'in baş rollerini üstlendiği yapımın gişe hasılatı 1 milyar doları zorlukla aşabildi. Söz konusu yapım, Breaking Bad'in yapımcısı Rian Johnson tarafından yönetildi.

1 milyar dolar gişe hasılatını aşan filmin üzerine Rian Johnson, yeni bir üçleme için Disney ile anlaştı. Ancak yapımcı Disney, son üçlemeninin ilk filminin epey aşağısında kalan gişe hasılatı nedeniyle farklı bir yönetmenle çalışmayı tercih edebilir. Doğrusu büyük bir Star Wars hayranı olarak ben de, Rian Johnson ile çalışılmamasını tercih ediyorum. Zira pek çok efsanevi karakterin yeni seride kolayca harcandığını düşünüyorum.

Yeni film 2019 yılı Aralık ayında gösterime girecek.

Yorumlar
lg v30
lg v30 ölü dogdu atı alan üsküdarı geçti
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.