Sinema

Terminator serisi efsane yönetmen ile dönüyor!

Dünyaca ünlü efsanevi bilim-kurgu serisi Terminator beyaz perdeye geri dönüyor. Yeni filmin yönetmen koltuğunda ise serinin ilk iki filminde imzası olan James Cameron yer alıyor.


İlk iki filmi James Cameron ve Gale Anne Hurd tarafıdan yazılıp James Cameron tarafından yönetilen Terminator serisi, kısa süre içerisinde kült bilim-kurgu yapımları  arasına adını yazdırdı.

Ancak Terminator 3'ten sonra seri eski havasını kaybetmişti. Terminator 3, Terminator: Salvation ve Terminator Genisys'den sonra serinin nerede başlayıp nerede bittiğini, insanlığın kurtarıcısı olan adlandırılan John Connor'ın iyi mi yoksa kötü mü olduğunu ve Skynet'in neden garip eylemlere imza attığını anlayamaz olduk.

Neyse ki Terminator serisinin haklarını esas oğlan James Cameron'a döndü. James Cameron, gişe hasılatı baz alındığında dünyanın açık ara en başarılı yönetmeni. Yönetmen; Avatar filmi ile 3,2 milyar dolar, Titanic ile ise 2 milyar dolardan fazla gişe hasılatı elde etti. James Cameron ilk iki Terminator filminin yanı sıra; Alien gibi baş yapıtlara da imza attı.

Terminator 6, 2019 yılının Temmuz ayında gösterime girecek. Yapım; T3, Genisys ve Salvation'u yok sayarak, Terminator 2: Judgment Day sonraki gelişmeleri konu alacak. Arnold Alois Schwarzenegger, bir kez daha filmin baş rolünü üstlenecek. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.