Tüm zamanların en çok hasılat yapan 10 filmi! - Page 1

10. Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 (2011)
Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2, J. K. Rowling'in aynı isimli kitabından iki bölüm olarak uyarlanan ve fantastik filmlerin ikincisi, Harry Potter film serisinin ise sekizinci ve son filmi.


Harry, Ron, ve Hermione, Horcrux'ları yok etmek çabalamaya devam etmektedir. Ancak, mistik Ölüm Yadigarları ortaya çıkar ve Voldemort onların görevini öğrenir. Üçlü için zorlu bir mücadele başlamıştır ve hayatları birdaha eskisi gibi olmayacaktır.


Dünya geneli gişe hasılatı: 1,341,511,219$

Tüm zamanların en çok hasılat yapan 10 filmi! - Page 2

9. Black Panther (2018)
Black Panther, Marvel kurgusal evreninin 16 Şubat 2018 tarihinde vizyona giren on sekizinci Marvel Sinematik Evreni süper kahraman filmidir. Film Ryan Coogler tarafından yönetilmektedir. Black Panther rolünü Chadwick Boseman canlandırmaktadır. Karakter ilk defa Captain America: Civil War filminde görünmüştür.


T'Challa, babasının ölümünden sonra Wakanda Kralı olmuştur. Hak ettiği tahta sahip çıkmak için izole yaşayan fakat teknolojik açıdan ileri seviyede olan halkına geri döner. Fakat güçlü bir eski düşman yeniden ortaya çıktığında, T'Challa'nın yeterliliği, Wakanda'nın ve tüm dünyanın kaderini tehlikeye atan korkunç bir çatışmaya girince test edilir. İhanet ve tehlike ile karşı karşıya kalan genç kral, düşmanlarını yenmek, halkının güvenliğini ve yaşam biçimini korumak için müttefiklerini toplamalı ve gücünü serbest bırakmalıdır. Bakalım T'Challa bunu başarabilecek midir?


Dünya geneli gişe hasılatı: 1,346,913,161$

Tüm zamanların en çok hasılat yapan 10 filmi! - Page 3

8. Avengers: Age of Ultron
Yenilmezler: Ultron Çağı, Marvel Comics'in aynı adlı çizgi roman serisinden uyarlanan ve Mayıs 2015'te vizyona giren on birinci Marvel Sinematik Evreni süper kahraman filmi.


Bu filmde diğer filmlerden farklı olarak bütün kahramanların dahil edildiğini görüyoruz. Bu defa Thor, Iron Man, Kaptan Amerika ve Hulk'ın yanısıra Hawkeye, Nick Fury ve Black Widow da maceraya katılıp sürprizini koruyan beklenmeyen düşmanlara karşı savaşıyor. Her bir kahramanın kişisel yaşamına ve aralarındaki ilişkilere vurgu yapmayı hedefleyen filmde, Iron Man, barışın sağlanması için bekletilen bir sistemi yeniden başlatmak ister fakat bu hiç de kolay olmayacaktır. Bunun üzerine Thor, Kaptan Amerika, Hulk, Nick Fury, Black Widow ve Hawkeye yeniden bir araya gelir. Ultron adıyla bilinen James Spader ise bütün acımasızlığıyla ilerlemekte ve insanoğlunun soyunu tüketmek için korkunç planlar yapmaktadır.


Dünya geneli gişe hasılatı: 1,405,403,694$

Tüm zamanların en çok hasılat yapan 10 filmi! - Page 4

7. Furious 7 (2015)
Hızlı ve Öfkeli 7, 2015 yılında vizyona giren Amerikan aksiyon filmi. Hızlı ve Öfkeli film serisinin yedinci bölümüdür. Filmin yazarı Chris Morgan'dır ve yönetmen koltuğunda James Wan vardır.


Paul walker'in ölümünden sonra merakla beklenen hızlı ve öfkeli 7 filminde tüm sahnelerde oynaya paul ailesini korumak için jason ile müthiş bir savaşa sahne veriyor. Ekip yine o muhteşem otomobilleri ile büyük bir kovalamaca içerisine gireceklerdir.


Dünya geneli gişe hasılatı: 1,516,045,911$

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.