Korku filmi severler için hazırladığımız bu listemizde, en fazla hasılata sahip korku filmlerini sıralarken, yüksek hasılata doğru bir sıralama izledik.


İşte tüm zamanların en çok hasılat yapan korku filmleri;

O Bölüm 2 - It Chapter Two (2019)


IMDB Puanı: 7


Film, şeytan palyaçonun geri dönmesi ile yirmi yedi yıl sonra yeniden bir araya gelen Ezikler Kulübü üyelerinin hikayesini konu almaktadır. Aldığı yenilginin üzerinden geçen yirmi yedi yılın ardından Pennywise, Derry kasabasına geri döner. Bu arada Ezikler Kulübü’nün üyelerinin her biri bir yana savrulmuş, sadece Mike kasabada yaşamını sürdürmeye devam etmektedir. Mike, tıpkı yıllar önce olduğu gibi insanların ortadan kaybolmaya başlaması sonucu arkadaşlarını kasabaya çağırmaya karar verir. Pennywise'ın geri dönüşü sebebiyle, çocukken söz verdikleri gibi kasabaya geri dönen yetişkinler bir kez daha şeytani palyaço ile karşı karşıyadır. Fakat yıllar sonra bir araya gelen ekibin birbirlerini yeniden tanımaları da oldukça zor olur. Artık evli bir adam olan Bill ve sevgilisinden şiddet gören Beverly başta olmak üzere, tanıştıklarından bambaşka hayatlar yaşayan eski arkadaşlar, bir kez daha el ele vermek zorundadır.


Film, vizyona girdiği 6 Eylül haftasında ABD’de 91 milyon dolarlık açılış hasılatı elde etse de ilk film O’nun (It) açılış hasılatı olan 123 milyon doları geçememiştir.


Yine de O Bölüm 2, dünya çapında 94 milyon dolarlık açılış hasılatıyla tüm zamanların en iyi açılışını yapan korku filmi olmayı başarmıştır.

Korku Seansı 2 - The Conjuring 2 (2016)


IMDB Puanı: 7,3


Korku Seansı 2 veya İngiliizce adıyla The Conjuring 2, James Wan'ın yönetmenliğini yaptığı ve 2013 yılında çekilen Korku Seansı'nın devamı niteliğindeki 2016 ABD yapımı doğaüstü korku filmidir. 40 milyon dolar bütçeli serinin ikinci filmi, 320 milyon dolar hasılat elde etti ve ilk filmi geride bırakmayı başardı.

Sessiz Bir Yer - A Quiet Place (2018)


IMDB Puanı: 7,5


Sessiz Bir Yer, yönetmenliğini John Krasinski'nin gerçekleştirdiği 2018 çıkışlı Amerikan yapımı post-apokaliptik korku filmidir.


Hasılat: 340 milyon 939 bin 361 dolar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.