Sinema

Universal kendi evrenini kurabilecek mi?

Universal'ın evren hayalleri henüz batmış değil. Şirket izleyicilerin karşısına yeni yapımları ile çıkmaya hazırlanıyor.


Universal'ın Marvel Sinematik Evreni gibi bir dünya kurmak istediğini ve bunu Karanlık Evren olarak adlandırdıklarını bir süredir biliyoruz. Üstelik bu koca evren Tom Cruise'un rol aldığı Mumya filmiyle başlatılmıştı.

Bu filmden beklenen başarı elde edilemeyince Universal stüdyoları sessizliğe gömüldü. Herkes Karanlık Evren hayallerinin suya düştüğünü zannediyordu fakat bir fotoğraf paylaşımı işlerin sandığımızdan çok daha farklı olabileceğini ortaya koydu.

The Dark Universe olan bu dünya bir anlamda evrenin Avengers'ı gibi birşey olacaktı. Mumya ile başlayan macera Bride of Frankenstein, Van Helsing, The Wolf Man, Creature from Black Lagoon ve The Invisible Man ile devam edecekti.

Fakat Tom Cruise, Sofia Boutella ve Russell Crowe'un rol aldığı Mumya beklenen ilgiyi göremedi. Dolayısıyla Karanlık Evren planlarının rafa kaldırıldığını düşünmüştük. Fakat Robert Vargas'ın paylaşımıyla birlikte kafalarda soru işaretleri oluştu.

Sanatçı Robert Vargas kendi Instagram hesabı üzerinden paylaştığı fotoğrafta Universal stüdyolarından bir ekiple bir araya geldiğini ve onlarla birlikte çalışmak için sabırsızlandığını ifade etti. Yaptığı paylaşımda Karanlık Evren etiketini ve set ortamını da gösterdi. Dolayısıyla onun çekilecek yeni filmlerin konsept çalışmaları için Universal'a yardımcı olacağı düşünülüyor. Mumya'nın gişe başarısızlığı ardından diğer filmler nasıl şekillenecek merakla bekliyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.