Video uyundan sinemaya uyarlanarak hasılat rekoru kıran 20 film! - Page 1

Cate Blanchett'in, yönetmen Eli Roth’un Lionsgate çatısı altında çekeceği Borderlands video oyunu uyarlamasında başrolü hangi oyuncunun oynayacağı resmi olarak açıklandı. Cate Blanchett'ın ünlü video oyunu Borderlands'in sinema uyarlamasında Lilith'e hayat verecek. Lilith ise karakter olarak; büyülü yeteneklerle donatılmış özelliklere sahip efsanevi bir hırsız.


Bilmeyenler için belirtelim; 2009 yılında piyasaya sürülen Borderlands, Gearbox Software tarafından oluşturulan ve geliştirilen aksiyon tadında bir rol yapma oyunudur. Oyun serisi, dünya çapında 57 milyondan fazla satış yaptığını da ayrıca belirtelim.


Oscarlı oyuncunun, Borderlands'in sinema uyarlamasında Lilith'e hayat verecek olduğunun duyurulması, video oyunlarından sinemaya uyarlanan ve gişe rekoru kıran diğer filmleri gündeme getirdi. Dilerseniz o filmlerin hangileri olduklarına hep birlikte göz atalım;


İşte video uyundan sinemaya uyarlanarak hasılat rekoru kıran 20 film;

Video uyundan sinemaya uyarlanarak hasılat rekoru kıran 20 film! - Page 2

20. Resident Evil (2002)


Hasılat: 40,119,709 dolar

Video uyundan sinemaya uyarlanarak hasılat rekoru kıran 20 film! - Page 3

19. Max Payne (2008)


Hasılat: 40,689,393 dolar

Video uyundan sinemaya uyarlanarak hasılat rekoru kıran 20 film! - Page 4

18. Resident Evil: Retribution (2012)


Hasılat: 42,345,531 dolar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.