Herkesin Düşündüğü


Avengers: Infinity War'un açılış sahnesinde Hulk'ın Thanos ile olan karşılaşmasını görüyoruz. Ancak bir süre sonra Hulk'ın Thanos tarafından yenildiğini ve Heimdall'ın açtığı portalla dünyaya döndüğünü görüyoruz. Bunun ardından tüm film boyunca Bruce Banner, Hulk'a dönüşemiyor. İzleyiciler de Hulk'ın Thanos'tan korkup kaçtığını düşünüyor.


Gerçekte Olan


Russo Kardeşler'in açıklamasına göre Hulk, Thanos'tan korkup kaçmıyor. Joe Russo'nun söylediklerine göre Bruce'un çözemediği şeyler söz konusu olduğunda Hulk ortaya çıkıyordu. Ancak bu kez Hulk, Bruce Banner'ın zekasına ihtiyaç duymuş ve ona izin vermişti.

Herkesin Düşündüğü


Christopher Reeve'in başrolünde yer aldığı Superman filminde herkes tarafından yanlış anlaşılan çok bilindik bir sahne bulunuyor. Bu sahne, Superman'in dünyanın etrafında tersten dönerek zamanda yolculuk yaptığının sanıldığı kısım. Superman dünya etrafında döndükçe dünya yavaşlar ve sonunda tersine dönmeye başlar.


Gerçekte Olan


Superman dünyayı tersine çevirerek zamanda yolculuk etmez. Bilim insanlarının zamanda yolculuk konusunda hemfikir olduğu bir konu varsa bu konu ışık hızı ile ilgilidir. Teoride mümkün olabildiği üzere Superman, ışık hızı sayesinde zamanda yolculuk etmiştir.

Herkesin Düşündüğü


Christopher Nolan imzalı muhteşem bilim kurgu filmi Interstellar'da geçen sevgi ile ilgili konuşma hakkında düşünülenler ve gerçekte olanlar birbirinden biraz farklı. Bu konuşmada sevginin gözlemlenebilir ve güçlü olduğundan, bilincimiz ile algılamamızın güç olduğu bir şey olduğundan bahsediliyor. Son olarak sevgi konusunda algılayabileceğimiz tek şeyin zaman ve mekan boyutlarını aştığı olduğu söyleniyor.


Gerçekte Olanlar


Aslında bu sözler Brand'in Cooper'ı Edmund'ın yanına gönderebilmek için sarf ettiği sözlerdi. Bu sahne filmin fragmanlarında reklam olarak oldukça fazla kullanıldı. Ancak gerçekte bu kadar duygusal bir yükü yoktu.

Herkesin Düşündüğü


2014 yapımı Kingsman: The Secret Service, dünya çapında büyük beğeniler toplamıştı. Kingsman'in bir sahnesinde Harry Hart, Rednecklerin bulunduğu bir kiliseyi yok ediyor. Bu insanlar bağnaz derecede ırkçı ve homofobiktirler. İzleyiciler de bu sahnenin oldukça havalı olduğunu düşünür. 


Gerçekte Olan


Bu sahne korkunç bir sahnedir. Herkesin beyninin havada uçtuğu, bazılarının yüzünün kasıtlı şekilde yakıldığı, bu sahneyi havalı olarak nitelendirmek çok güç. Çoğu izleyici ise bu sahnede dehşete düştüğünü ifade etmişti. Kötü anlamda.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.