Sinema

Yeni Matrix filmi devam filmi mi olacak?

Uzun zamandır internette konuşulan bu konuya yeni filmin senaristi Zak Penn son noktayı koydu!

Yeni Matrix filmi devam filmi mi olacak?

Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız bir  Zak Penn'in çekilecek yeni Matrix filminin senaristi olarak atandığını ve bu filmin eski üçlemeyi yok sayıp seriyi yeniden başlatacağını belirtmiştik.

 

How about just re-release the matrix? Don't reboot it, you can't do better.

— Zak Penn (@zakpenn) 17 Mart 2017

Tüm dünyada böyle anlaşılan haberi Zak Penn, kendi Twitter hesabından düzeltti. Ve filmin ana seri ile bağlantılı olacağını söyledi. Zak Penn, hiç kimsenin The Matrix'i en baştan çekmemesi gerektiğini ve buna kendisinin de dahil olduğunu belirtti. 

Zak Penn bu knouyla ilgili bir dizi tweet de attı ve şöyle dedi; Şu anda tüm söyleyebileceğim, kimsenin Matrix'i yeniden başlatmaması gerektiği. Zaten bu da mümkün değil. Animatrix'i ve çizgi romanları bilen insanlar anlayacaktır. Reboot ve remake kelimeleri filmin çok yanlış anlaşılmasına neden oldu. Bu tür haberlere kulak asmayalım. The Matrix evreninde geçen daha fazla hikaye ile karşılaşmak istiyor muyum? Evet. Çünkü bu, yeni hikayeler yaratan harika bir fikir. Bakın insanlar X-Men evreni ile neler yapıyor. Logan, Legion ve Deadpool'a bakın. Kimse onların durmasını istiyor mu? Ben istemiyorum.

Zak Penn, Neo rölünde ise tekrar Keanu Reeves'in oynaması gerektiğini belirtti. Filmin yönetmeninin Wachowski kardeşler olup olmayacağı büyük merak konusu. Çünkü yeni filmde Wachowski kardeşleri görmek isteyen hayranların sayısı epey çok.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.