Sinema

Yeni Star War filmleri duyuruldu!

Disney; Avatar’ın devam filmleri, yeni Star Wars üçlemesi, West Side Story yeniden çevrimi, Ad Astra ve The New Mutants gibi merakla beklenen filmlerinin vizyon tarihlerini açıkladı.

Yeni Star War filmleri duyuruldu!

20th Century Fox’u satın almasının ardından vizyon takviminde önemli değişiklikler yapması beklenen Disney, önümüzdeki yıllarda sinemaseverlerle buluşacak yeni filmlerinin vizyon tarihlerini açıkladı.

Yeni Star War filmleri duyuruldu!

Fox anlaşması ile birlikte James Cameron imzalı Avatar serisinin haklarını da satın alan stüdyo, uzun süredir hazırlık aşamasında olan devam filmlerini bir kez daha erteledi. İlk olarak 2014 yılında vizyona girmesi planlanan Avatar 2, daha önce defalarca ertelenmiş ve son yapılan açıklamada 2020’de vizyona gireceği duyurulmuştu.

Ancak Disney uzun süredir beklenen filmin vizyon tarihini bir yıl daha erteledi. Avatar 2‘nun yeni vizyon tarihi 17 Aralık 2021 olarak açıklandı. Aynı anda çekilen Avatar 3 ise 22 Aralık 2023‘te sinemaseverler ile buluşacak. Devam filmlerinin gişede istenen başarıyı yakalaması hâlinde serinin 4. ve 5. filmleri de çekilecek ve bu filmler de 2025 ve 2027’de vizyona girecek.

Yeni Star War filmleri duyuruldu! - Resim : 1

Bu yıl vizyona girecek Star Wars: The Rise of Skywalker’dan sonra Star Wars filmlerine bir süre ara verme kararı alan Disney, henüz detayları açıklanmayan yeni bir Star Wars üçlemesinin vizyon tarihlerini açıkladı. Yeni üçlemenin ilk filmi 12 Aralık 2022’de, 2. filmi 20 Aralık 2024’te, 3. filmi ise 18 Aralık 2026’da izleyicilerle buluşacak.

Disney-Fox anlaşmasının ardından akıbeti belirsiz bir hâl alan The New Mutants geç de olsa vizyona girecek. İlk olarak 13 Nisan 2018’de vizyona girmesi planlanan ancak gösterime girmesine kısa bir süre kala 20th Century Fox tarafından alınan sürpriz kararla ertelenen The New Mutants, 3 Nisan 2020‘de, yani orijinal vizyon tarihinden neredeyse iki yıl sonra vizyona girecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.