Yeni Yüzüklerin Efendisi filmi Gollum'un Peşinde’nin vizyon tarihi belli oldu

Andy Serkis'in yönetmenliğini üstlendiği ve merakla beklenen Yüzüklerin Efendisi serisinin yeni filmi "Gollum'un Peşinde", 2026 yılında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. Gollum karakterine hayat veren Serkis, bu filmde de aynı karakteri canlandıracak.

Yeni Yüzüklerin Efendisi filmi Gollum'un Peşinde’nin vizyon tarihi belli oldu

Bir döneme damgasını vuran yüzüklerin efendisi serisine yeni bir film ekleniyor. İlk film, şimdilik "Yüzüklerin Efendisi: Gollum'un Peşinde" olarak adlandırılmış ve Andy Serkis tarafından yönetiliyor. Serkis, Jackson'ın önceki filmlerinde Gollum karakteriyle dikkat çekici bir performans sergilemişti. Fran Walsh ve Philippa Boyens'in (Jackson ile birlikte önceki Orta Dünya filmlerini yazan) senaryosundan çalışan Serkis'in projede yer alması, bu filmin sadece ticari bir amaç gütmekten öteye geçeceğine dair umutları artırıyor. Peter Jackson, Walsh ve Boyens de filme yapımcı olarak katkıda bulunacaklar. Serkis, daha önce Hobbit filmlerinde ikinci yönetmen olarak görev almış ve 2022'de "Venom: Let There Be Carnage"i yönetmişti.

Filmin çalışma başlığından da anlaşılacağı üzere Serkis, tekrar Gollum karakteriyle karşımıza çıkacak. Karakteri başka bir aktörün canlandırmasını görmek ilginç olabilirdi ancak Serkis, Gollum karakterini o kadar benimsemiş ki, başka birinin bu rolü üstlenmesi neredeyse imkansız gibi görünüyor. Film hakkında resmi bir bilgi olmasa da, başlık Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi olayları arasında geçeceğini ve Gandalf ile Aragorn'un Orta Dünya'da Gollum'u arayıp yüzüğü daha iyi anlamaya çalışacaklarını işaret ediyor.

Yeni Yüzüklerin Efendisi filmi Gollum'un Peşinde’nin vizyon tarihi belli oldu - Resim : 1

Yeni Yüzüklerin Efendisi filmi Gollum'un Peşinde’nin vizyon tarihi belli oldu

Hollywood'un popüler franchise'lara dayalı içerik üretme konusundaki doyumsuz isteği düşünüldüğünde, böyle bir gelişmenin daha önceden yaşanmamış olması şaşırtıcı. Jackson ve ekibi, orijinal üçleme filmlerden dokuz yıl sonra Tolkien'in LOTR eklerinden olaylar içeren ve aşırı CGI kullanılan Hobbit film serisi ile devam etti. Elbette, Amazon'un "Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri" dizisi de 2022'de yayınlandı. "Gollum'un Peşinde" filminden önce, bu Aralık'ta gösterime girecek olan anime tarzı "Rohirrim Savaşı" filmi de ilgi çekici bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Bu film, Yüzüklerin Efendisi'nden yüzlerce yıl önce Rohan'da yaşanan olayları ele alacak.

Bir Yüzüklerin Efendisi hayranı olarak bu duyurudan hem şüpheci hem de heyecanlıyım. Eğlence dünyasının acı gerçeği, bu tür projelerin kaçınılmaz olarak gerçekleşecek olması; Yüzüklerin Efendisi gibi eserlerden daha fazla para sıkıştırmak için çok fazla para var. Ancak Serkis, bu filmi yönetmek için mükemmel bir seçim gibi görünüyor ve umarım kendilerini bağımsız bir film olarak işleyebilecek sıkı ve özgün bir hikaye bulabilirler. Hobbit filmlerinde yapılan karmaşa beni tedirgin etse de, bu filmlerde keyif aldığım pek çok şey bulmuştum ve bu, Orta Dünya'daki daha fazla film için olumlu bir yol haritası çizme fırsatı gibi görünüyor.