Uygulama analiz şirketi olan Apptopia, 2019 yılının en popüler 100 uygulamasını açıklamıştı. 2019 yılında en çok indirilen uygulamaların 10 farklı kategoriden oluşturulmuş sıralamalarını, geçtiğimiz haftalarda bizlerle paylaşan analiz şirketi, aynı zamanda kategorilerin ilk sırasında yer alan uygulamaların toplam indirme sayısına da yer vermişti.


Bu 10 farklı kategorinin; oyun, sosyal medya / mesajlaşma, eğlence, yiyecek / içecek, flört, seyahat, alışveriş, müzik, sağlık / fitness ve finans gibi başlıklardan oluştuğunu belirtelim.


Ancak biz bu içeriğimizde, Apptopia uygulama şirketinin açıklamış olduğu 2019’un en popüler 10 flört uygulamasından bahsediyor olacağız.


Gelişen teknoloji, hayatımızı her alanda etkilemeye devam ediyor. Bir dönem analog yollarla tanışan çiftler, zamanla sosyal medya uygulamaları üzerinden, son olarak da arkadaşlık uygulamaları üzerinden tanışmaya başladı. Bu arkadaşlık uygulamalarının başını da hemen hemen hepimizin kıyısından köşesinden bir şekilde dahil olduğu Tinder çekiyor. Günümüz teknolojisinde yeni biri ile tanışabilmek için birçok arkadaşlık uygulamaları alternatif olarak hayatımızda yer almış durumda. Zira gelişen teknoloji ile birlikte daha önce tanımadığımız kişiler ile genellikle ilk iletişimler dijital yollardan doğuyor. Gelişen teknoloji sayesinde artık elinizin altında tahmin edemeyeceğiniz kadar geniş platformlar mevcut. Bulunduğumuz lokasyondan ilgi alanlarımıza kadar birçok özelliği eşleştirerek öneri sunan arkadaşlık ve flört uygulamaları oldukça fazla ve her geçen gün popülerliğini artırmaya devam ediyorlar. Bu durum gelenekçileri biraz rahatsız etse de, ilk tanışmalarda hep çekingen rol üstlenen ve kendini ifade etmekte başlarda zorlanan insanlar için arkadaşlık uygulamaları adeta biçilmiş kaftan. İstediğiniz cihazdan erişebileceğiniz, sadece birkaç saniyede giriş yapabileceğiniz arkadaşlık uygulamaları dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. 


Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan 78,4 milyon indirme sayısı ile Tinder'ın başını çektiği 2019 yılının en popüler 10 flört uygulamalarının bulunduğu listemizi hep birlikte inceleyelim.


İşte Apptopia'nın raporuna göre 2019’un en popüler 10 flört uygulaması;

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.