Sosyal Medya

6 yaşındaki YouTuber 8 milyon dolar değerinde ev aldı

Güney Kore’de, toplamda 30 milyondan fazla aboneye sahip, 6 yaşındaki Boram adlı çocuk YouTuber, 8 milyon Dolar'lık ev satın aldı.

6 yaşındaki YouTuber 8 milyon dolar değerinde ev aldı

Güney Kore’de yaşayan bir aile, altı yaşındaki kızlarının başarılı YouTube kariyeri sayesinde 8 milyon Dolar’lık bir ev satın aldı. Boram, gezerken ya da oyuncaklarla oynarken videoları çekilip paylaşılan çocuk YouTube yıldızlarından sadece bir tanesi.

6 yaşındaki YouTuber 8 milyon dolar değerinde ev aldı

Boram Tube Vlog ve Boram Tube ToysReview kanallarında sırasıyla 17 milyon ve 13 milyon abone var. Boram’ın ebeveynleri, çocuklarının kazançlı kariyerini idare edebilmek için Boram Family adlı şirketi kurdu. CNN‘in haberine göre Boram Family şirketi yakın zamanda 8 milyon Dolar küsur ödeyerek beş katlı bir ev satın aldı.

2018’de en çok kazanan YouTube kanalı bir çocuğa ait

Boram’ın en çok izlenen videoları 300 milyondan fazla görüntülenme sayısına sahip. Reklam gelirlerinden para kazanmanın yanı sıra Boram gibi YouTube yıldızları oyuncak şirketleriyle ya da diğer satıcılarla yaptıkları sponsorluk anlaşmalarından büyük miktarlarda para kazanabiliyor. Mesela 2018 yılında YouTube’da en çok para kazanan kanal, 7 yaşındaki Ryan Kaji’ye ait RyanToysReview kanalıydı. Ryan’ın kanalı 22 milyon Dolar kazanmıştı.

YouTube 12 yaşından büyük bireylerin kullanabileceği bir platform olmasına rağmen çocuk yıldızların videoları platformda epeyce popüler. ABD Federal Ticaret Komisyonu, YouTube’un çocukların kişisel veri gizliliği ve verilerinin toplanması konusunu araştırıyordu. Araştırmanın son aşamalara gelinirken YouTube’un çocuk yıldızların olduğu videoları YouTube Kids platformuna taşımayı düşündüğü söyleniyor. YouTube, Şubat ayında çocuk videolarının yorum kısmını devre dışı bırakmıştı. Kararın sebebi ise, bazı kullanıcıların videolarda hangi dakikalar arasında çıplaklık göründüğünü ifade eden yorumlar yapmasıydı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.