Artık Instagram'da profilinize bakanları görebileceksiniz

Instagram kullanıcılarının uzun süredir sabırsızlıkla beklediği şey gerçek oluyor. İşte konu ile ilgili detaylar.

Artık Instagram'da profilinize bakanları görebileceksiniz

Instagram kullanıcılarının uzun süredir hayalini kurdukları birşey var. O da Instragram profiline bakanları yani kullanıcılar arasındaki tabirle stalk yapanları görebilmek.

Sızdırılan bilgilere göre bu özellik yakında Instagram'a eklenebilir. ABD merkezli bir rapora göre Facebook bu özellik için nabız yokluyor. Yeni gelecek olan güncelleme ile "Profilimi Gezenler" şeklinde bir sekme açılacak. Bu sekmeye tıkladığınızda gün içerisinde profilinize kimlerin baktığını görebileceksiniz. 

Elbette Facebook bu özelliği ücretsiz olarak sunmayı düşünmüyor. Profilimi Gezenler özelliğinin aylık abonelik bazında belli bir ücrete tabi olacağı da iddialar arasında.

Artık Instagram'da profilinize bakanları görebileceksiniz - Resim : 1

Artık Instagram'da profilinize bakanları görebileceksiniz

Bu özelliği kullanabilmek için Instagram'da aylık abonelik başlatmanız gerekecek. Aboneliğiniz süresince profilinize bakan herkesi görebileceksiniz. Ayrıca sizin bu özelliği kullandığınızı profiline bakanlar bilmeyecek.

Yani profilinizde bu özelliğe abone olduğunuza ilişkin bir ibare bulunmayacak. Bu özellik ilk etapta kulağa hoş gelebilir. Fakat ücretli olması ve bu ücretin her  ay alınacak olması pek de etik değil.

Facebook bu özelliği kullanıma sunmadan önce belli bölgelerde beta çalışmaları yapacak. Bu çalışmaların temel amacı ise kullanıcıların yeni özelliğe vereceği tepki. Facebook bir yandan Instagram üzerinden yeni para kazanma yolları üretirken, bir yandan da mevcut kullanıcı kitlesini kaybetmek istemiyor. 

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Bu sadece basit bir iddia. Yani gerçekleşip gerçekleşmeyeceği henüz kesinlik kazanmış değil. Yine de bekleyip göreceğiz.