Sosyal Medya

Bomba iddia: Microsoft TikTok'u satın alacak!

İddialar doğruysa ABD merkezli yazılım devi Microsoft, Çin merkezli sosyal medya devi TikTok'u satın almak için görüşmelere başladı.


Hem dünyada hem Türkiye'de milyonlarca kullanıcısı bulunan TikTok, son aylarda casusluk yaptığı ve topladığı kullanıcı bilgilerini Çin devleti ile paylaştığı iddiaları ile gündeme gelmişti. Bu iddialar yüzünden ABD'de yasaklanma riski bulunan platform, ABD-Çin geriliminin en önemli markalarından biri haline gelmişti. Hatta ABD Başkanı Donald Trump'un TikTok'u ülke genelinde yasaklamak için bir kararname imzalamak üzere olduğu açıklamaları da yapılmıştı.

Bomba iddia: Microsoft TikTok'u satın alacak!

Son ayların en tartışmalı sosyal medya platformlarından biri olan TikTok ile ilgili yeni bir iddia ortalığı karıştırdı. The New York Times'in isimsiz kaynaklara dayandırdığı habere göre Microsoft, TikTok'u satın almak için görüşmelere başladı. Bu tarz bir riskin halen devam ettiği uygulama ile ilgili olarak ortaya atılan iddia ise Microsoft'un TikTok'u satın almak üzere görüşmelerde bulunduğu yönünde oldu. Çinli teknoloji firması ByteDance'e ait olan TikTok ile Microsoft'un görüşmelerinin hangi aşamada olduğu bilgisi ile verilmedi.

Microsoft ve TikTok satın alma görüşmeleriyle ilgili olarak taraflardan resmi bir açıklama gelmedi.

Yorumlar
Matrix
Abd sirketine satip tiktoku abd yasaklamasindan kurtarcak sahipleri anladigim bu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.