Sosyal Medya

Bu kadarına da pes! İç çamaşırı görünecek şekilde yayın açıp milleti dolandırdı!

Gün geçmiyor ki Twitch'te yeni bir skandalla daha karşılaşmayalım. Bu sefer ki skandalın ismi ise resmen dolandırıcılık.

Bu kadarına da pes! İç çamaşırı görünecek şekilde yayın açıp milleti dolandırdı!

Twitch ilk kurulduğunda oyun yayıncıları için planlanan bir platformdu. Fakat zamanla bu durum değişti. Artık "yanlış anlamayın dilenci değilim" tarzındaki insanlar da Twitch'te yayın açarak duyar kasmaya çalışıyorlar.

Böylece sahte iddialarla insanlardan para topluyorlar. Nasıl mı? Aslında düzenek gayet basit. Aynı Didem isimli yayıncının yaptığı gibi.

İç çamaşırı görünecek şekilde yayın açan bu yayıncı, sağlık duyarı kasarak kist ameliyatı olacağını ve bunun için de bağış topladığını iddia ediyor. Buraya kadar herşey normal.

Fakat daha sonra bir izleyici kist raporunun kendisine sunulması halinde ameliyat için gerekli ücreti karşılayacağını söylüyor. İşte kayış bu noktada kopuyor. Didem isimli yayıncı, Discord hesabından arkadaşına "Sahte kist raporu lazım" diye yazıyor. Zaten videoda ilgili yeri durdurduğunuzda siz de net bir şekilde bu yazışmaları görebileceksiniz. 

Bu yazışmalarda bağış yapanlar için ağıza alınmayacak hakaretler de söyleniyor. İşte insanların duyguları Twitch üzerinde bu şekilde sömürülüyor. 

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nedir? İç çamaşırlarını göstererek yayın açan, para toplayan yayıncılara zaten alışığız. Fakat buna duyar kasmayı da ekleyerek bağış miktarını önemli seviyelere çıkaran Didem isimli yayıncı, durumu biraz abartmış gibi görünüyor.

Bu arkadaş için yorumları size bırakıyoruz.

Yorumlar
Mahmood
Türkçe mize sahip çıkın lütfen,duyar kasmak nedir?
Cevapla
Öylesine
Sorun şuan orada "duyar kasmak" denmesi mi? Komik olmayın ya artık gerçekten bu kafayı nasıl yaşıyorsunuz çok merak ediyorum. Ortada bir suç var, insanların duygularının suistimal edilmesi var ve tek sorun "duyar kasmak" denmiş olması mı?
twitchbekçisi
ben soyunmak çağdaslıktır dememisim. Ben insanların giyimlerine karısılmasına karsıyım. Sef bey ilk önce yazdığımı doğru okuman gerekir. Aynı zmanda yaptığı hırsızlıktan öte dikkatini çeken sey kızın dekoltesi olmus galiba. Senin adına üzüldüm. Önce ne dediğimi anlayın. Sonra istediğiniz konulara çekmeye çalısırsınız :p
Cevapla
bekçi sever
Diğerleri Mars'a gitti diyen arkadaş saysın bakalım kaç tane "diğerleri" Mars'a gitti. Gömmekte üzerinize yok. Sanırsınız bütün milletler Mars'a gitti, geride bi biz kaldık. Böyle kesim karşısında ağzınızla kuş tutsanız yaranamazsınız ama aman haberde dekolteye laf değmesin. Aman sütyeni ile oturan kadına iki kelime laf etmeyin. Çünkü o kadın hakkıyla hırsızlık yapıyor, hakkıyla kadınlığını kullanıyor, hakkıyla da istediği erotizmi yapabilir. Nasıl olsa çocuklar, ergenler izliyor. Böyle böyle Mars'a gideceğiz, hadi bakalım.
Öylesine
Bu insanlara laf anlatamazsınız. Ülkemizde o kadar sorun varken insanların (özellikle kadınların) ne giydiğine karışan hadi bu durumu geçtim, dolandırıcılık sorun değil iken kadının giydiği kıyafeti sorun olarak alan bir toplumda yaşıyoruz hâlâ o yüzden şef bey ve onun gibilere acıyorum cidden. Bizler kıyafeti elestirirken diğerleri Mars'a gitti ne yapalım bizimkiler de iç çamaşırı ile gidecek herhalde...
twitchbekçisi
hangi yılda yasıyoruz ? "iç çamasırı gözükecek sekilde" falan diye yazmıssınız :D? evet bu kisi bir hırsız fakat "baska nereden vurabilirim?" düsüncesiyle insanların nasıl giyindiğini elestiremezsiniz. Giyinisi sizi bağlamaz. Umarım çağdas olma yolunda ilerlersiniz. Yoksa geride kalacaksınız
Cevapla
Emre
Şef boş yapma kardeşim.İç çamaşırı ne demek sanki kadınlar denize yorgan battaniye ile giriyor.Ayrıca bahsettiği çağdaşlık soyunup giyinmeyle alakalı değil.Azcık kafanı çalıştırırsan anlarsın :D
Sef
Soyunmak çagdaşlıksa desene hayvanlar sizdende çagdaş
Soner
Aynısını tiktokta atatürkümüzü beğeni uğruna insanları kışkırtacak şekilde paylaşımlar kol geziyor artık bu durum maalesef durum bu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.