Sosyal Medya

Bu seferki WhatsApp güncellemesi olmuş!

WhatsApp önemli değişiklikler getireceği yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor! İşte o özellikler;


Dünyanın önde gelen mesajlaşma uygulaması Whatsapp, sohbet bölümüne yeni bir güncelleme getirmek için hazırlanıyor. Whatsapp kullanıcıları, bu güncelleme ile çok önemli özelliklere kavuşacaklar.

Bu seferki WhatsApp güncellemesi olmuş!

Dünyada 2 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip olan WhatsApp, platformun sohbet kısmında yeni bir güncelleme yapmak için hazırlanıyor. WhatsApp'ın bu defa platforma entegre etmeye hazırlandığı yeni özellikler, gerçekten dikkat çekeceğe benziyor.

WhatsApp, GIF'leri yani animasyon formatında olan çıkartmaları da destekleyecek. 2019 yılında hayatımıza giren ve sadece resim formatında olan çıkartmalar bu özellik ile tıklamanıza gerek kalmadan hareket edebilecek. 

Beta sürümünde görülen bu özelliğin önümüzdeki günlerde hem iOS hem da Android sürümüne gelmesi bekleniyor.

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan ve dijital dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması konumunda olan WhatsApp'a önümüzdeki dönemde gelecek olan diğer özelliklerden bahsedecek olursak;

Çoklu cihaz dönemi; bu özellik ile adından da anlaşılacağı üzere WhatsApp iki farklı cihazdan aynı anda kullanılabilecek. Bu özellik en büyük rakibi Telegram'da uzun zamandır yer alıyor.

Yok olan mesajlar; bu özellik ile Snapchat'te olduğu gibi okunan mesajlar kullanıcı tarafından ayarlanan zamanlamaya göre yok olabilecek.

Süresi dolan mesajlar; bu özellik kapsamında kullanıcılar gönderdikleri mesajların otomatik olarak silinmesi komutunu verebilecek. Bu anlamda 1 gün 1 hafta 1 ay gibi opsiyonlar arasında bir seçim yapma imkanı sunulacak.

Mesaj arama özelliği; mesaj arama özelliğini geliştirecek. Örneğin; kullanıcılar, zaman aralığına göre mesaj arama işlemi yapabilecek.

Yorumlar
Valhalla
"Bu mesaj 1 gün içinde kendini imha edecektir" esprisini yapabiliriz artık :)
Cevapla
Selocannn
Sanki cok ozellikli birsey gibi soyleniyor ama bos bi suru program var hepsinde cesit çeşit ozellikler her gelen yeni özellik kullanimi azaltir.
Cevapla
Tamer
Telegram'da zaten yıllardır olan şeyler. Whatsapp kullanıcı sayısı yüzünden popüler. İnsanlar Telegram'a bir geçse bir daha Whatsapp kullanmazlar.
Cevapla
Batuhan Coşkun
Katılıyorum. Whatsapp bence Telegramın açık kaynaklı oluşunun zaaflarını kullanıyor. İddiaya varım kendileri sıfırdan geliştirmediler bile....
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.