Sosyal Medya

Çıplak fotoğraf ile bağış toplayan modelin başı dertte

Avustralya'daki orman yangınlarına dikkat çekmek ve bağış toplamak için farklı bir yönteme başvuran 20 yaşındaki model Kaylen Ward'ın Instagram hesabı kapatıldı.

Çıplak fotoğraf ile bağış toplayan modelin başı dertte

Avustralya'da günlerdir süren orman yangınları hala gündemdeki tazeliğini koruyor. Yangınları söndürmek için yerel birimlerin çalışmaları devam ederken dünyanın farklı yerlerinden destek gelmeye devam ediyor.

Çıplak fotoğraf ile bağış toplayan modelin başı dertte

20 yaşındaki manken Kaylen Vard ise yardım için farklı bir yöntem izledi.  10 dolar bağış karşılığında bağışçılarına çıplak fotoğraflarını yollayan Vard, bu yolla 500 bin dolar bağış topladığını açıkladı.

Genç modelin BuzzFeed News'e verdiği demeçte, "Avustralya'daki yangınlarla ilgili Twitter'daki tüm yayınları görüyordum ve medyada çok fazla yer almamasından ve insanların bağış yapmamasından gerçekten endişeliydim." dedi.

Vard, halihazırda hayatını çevrimiçi çıplak fotoğraf satarak kazanıyordu. Bunu bir hayır işine çevirmeye karar verdi. 3 Ocak'ta Avustralya hayır kurumları listesine en az 10 dolar bağışta bulunduğunu kanıtlayan herkese özel mesaj ile çıplak bir fotoğraf yollayacağını belirten bir tweet attı. 

Sosyal medyada Naked Philanthropist ismi ile yaptığı paylaşım dakikalar içerisinde 40 bin retweet rakamına ulaştı ve gelen kutusu mesaj bombardımanına tutuldu.

Beklediğinin üzerinde bir ilgi ile karşılaşan Vard, bu günlerde kurduğu 4 kişilik ekip ile mesajları cevaplamaya çalışıyor

Modelin Twitter'da başlattığı kampanya son olarak Instagram'a sıçradı. Los Angeles'li genç modelin son yaptığı açıklamaya göre ise Instagram hesabı cinsellik kurallarına uymadığından dolayı kapatıldı.

Genç model buna rağmen kampanyasını Twitter'da sürdürüyor.

Yorumlar
💠 GakkoCan 💠
Bele örf adet dinlemeyen insanları sevmim
Cevapla
Murat
Ulan kadin avustralyali senin elazigina gore mi yasiyacak bu hayati
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.